Naciśnij ESC aby zamknąć

Kroll Ontrack i Komputronik rozszerzają współpracę

Kroll Ontrackkomputronik_0.png
Komputronik, dystrybutor rozwiązań i sprzętu komputerowego w Polsce, zacieśnia współpracę z firmą Kroll Ontrack, specjalizującą się w odzyskiwaniu danych i informatyce śledczej.

Jeden z jego najszybciej rozwijających się działów – Komputronik Biznes – udostępni ponad tysiącu swoich klientów korporacyjnych specjalne usługi ochrony i odzyskiwania danych, które zabezpieczą ich przed poważnymi stratami finansowymi w przypadku utraty kluczowych dokumentów. Od listopada 2008 roku w sieciach detalicznych Komputronik dostępne jest ponadto oprogramowanie Kroll Ontrack.

Dzięki umowie, w przypadku utraty danych klienci Komputronik Biznes otrzymają natychmiastowe wsparcie ekspertów, co w sytuacjach krytycznych pozwoli im zaoszczędzić od pięciu tysięcy do nawet pół miliona złotych dziennie (wg analiz Kroll Ontrack dotyczących strat związanych z utratą danych w dużej polskiej firmie). Podpisane przez Kroll Ontrack porozumienie obejmujące klientów Komputronik Biznes będzie dotyczyć największych polskich przedsiębiorstw.
[quote]
Cieszymy się, że dzięki nawiązaniu współpracy z Kroll Ontrack klienci Komputronik Biznes będą mogli liczyć na natychmiastowe wsparcie profesjonalistów, którzy w sytuacjach zagrażających funkcjonowaniu firmy szybko i skutecznie odzyskają ich kluczowe dokumenty. Dla naszej firmy oznacza to pewność, iż nasi klienci w sytuacjach wyjątkowych zostaną otoczeni fachową opieką, a dla nich samych, możliwość kontynuowania działań firmy bez przestojów i wynikających z nich poważnych strat finansowych.[/quote] Mówi Mirosław Jasiak, Marketing Manager Komputronik Biznes.

[quote]Wśród klientów, przede wszystkim korporacyjnych, można zaobserwować coraz większe zainteresowanie usługami związanymi z odzyskiwaniem danych. Jednak coraz częściej również klienci detaliczni sięgają po tego typu usługi bądź korzystają z oprogramowania umożliwiającego odzyskanie danych utraconych w różnych okolicznościach. Właśnie pod tym kątem we współpracy z firmą Kroll Ontrack zaprezentowaliśmy jako pierwsi w Polsce nową wersję produktu EasyRecovery, wyłącznie do użytku domowego w bardzo przystępnej cenie w sklepie internetowym komputronik.pl[/quote] Powiedział Piotr Michałek, Product Manager firmy Komputronik.

Dzięki rozszerzeniu współpracy, klienci Komputronik Biznes będą mogli w bardzo krótkim czasie uzyskać dostęp do utraconych danych, bez konieczności indywidualnego przesyłania swojego sprzętu do laboratorium Kroll Ontrack i utraty cennego czasu. Umowa pomiędzy Kroll Ontrack a Komputronik Biznes umożliwi również bezpowrotne niszczenie kluczowych dokumentów cyfrowych zgodnie z politykami bezpieczeństwa, których ujawnienie mogłoby zagrozić firmie. Kolejną korzyścią jest pełne wykorzystanie usług zarządzania archiwami taśmowymi, dzięki którym firmy mają możliwość odczytania swoich najstarszych archiwalnych dokumentów zapisanych w nieużywanych już formatach (uniemożliwiających dotychczas ich odczytanie) oraz konwersję danych na nowe, aktualne formaty. Nowością jest możliwość odzyskania danych z coraz częściej stosowanych w polskich firmach wirtualnych środowisk. Kroll Ontrack jest obecnie jedyną firmą w światowej branży IT, udostępniającą tego typu rozwiązanie dla systemów VMware.

Podpisanie umowy z Komputronik Biznes pozwoli klientom na skorzystanie z najnowocześniejszych światowych rozwiązań tworzonych przez specjalistów Kroll Ontrack w laboratoriach na całym świecie. Jak wynika z naszych obserwacji, nawet w najlepiej zabezpieczonych polskich firmach coraz częściej zdarzają się przypadki utraty danych związane z błędem człowieka lub awarią sprzętu, a także kradzieżą najważniejszych dokumentów. Cieszymy się, że dzięki naszym rozwiązaniom będziemy mogli pomóc tak dużym graczom na polskim rynku, jakimi są klienci firmy Komputronik Biznes – mówi Marek Suczyk, dyrektor zarządzający Kroll Ontrack w Polsce.

Jak wynika ze statystyk Kroll Ontrack dotyczących zasobów cyfrowych w polskich firmach, utrata kluczowych danych w średnich lub dużych przedsiębiorstwach może oznaczać straty w wysokości nawet pół miliona złotych dziennie. W przypadku utracenia zaufania do marki i odejścia kluczowych klientów, mogą one być jeszcze większe, a w ekstremalnych przypadkach doprowadzić do bankructwa i upadku firmy.

Obie firmy współpracowały już wcześniej. Dotychczasowa współpraca pomiędzy Kroll Ontrack a Komputronikiem, rozpoczęta w listopadzie 2008 roku, dotyczyła sprzedaży oprogramowania Kroll Ontrack – Ontrack EasyRecovery, Ontrack PowerControls oraz Ontrack Eraser – w sieci firmy Komputronik (oraz Karen Notebook, marki będącej własnością Komputronik) w całej Polsce. Firmy współpracujące z Komputronik Biznes będą mogły korzystać ze specjalnego pakietu usług Kroll Ontrack od maja 2010 roku. Ceny usług odzyskiwania danych proponowane przez Kroll Ontrack rozpoczynają się od 900 zł netto.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.