Naciśnij ESC aby zamknąć

Kradzież z użyciem empetrójki

Mieszkaniec Wielkiej Brytanii korzystał z odtwarzacza MP3 do wykradania pieniędzy z bankomatów.

Aby zdobyć potrzebne do wykradzenia 200 tys. funtów dane, Maxwell Parsons posługiwał się odtwarzaczem MP3, który podłączał do wolnostojących bankomatów. Dzięki temu mógł zapisywać tonowo przekazywane do banków numery, które następnie używał do tworzenia fałszywych kart.

Ten specyficzny sposób działania jest nietypowy w Wielkiej Brytanii, za to powszechnie wykorzystywany w Azji Południowo-Wschodniej. Od aresztowania Parsonsa luka w zabezpieczeniu, która umożliwiała mu kradzież prywatnych danych została usunięta.

Umiejętności hakerskie Maxwell Parsons nabył od swojego przyjaciela, który studiował w Cambridge University. Haker mieszkał na północy Anglii, a bankomaty wyszukiwał w okolicy Greater Manchester. Bankomaty musiały być wolnostojące, tak aby linia telefoniczna biegnąca od maszyny do gniazdka telefonicznego mogła zostać rozłączona

Parsons, który – jak podejrzewa policja – nie działał w pojedynkę, będzie teraz odpracowywał dług, skazany na 32 miesiące pozbawienia wolności.

Źródło: CHIP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.