Naciśnij ESC aby zamknąć

Konferencja Security BSIDEs – Edycja Polska

Security Bsides to jedyna ogólnoświatowa seria eventów związanych z bezpieczeństwem, w którym obok młodych adeptów sztuki pojawiają się fachowcy z wieloletnim stażem. Jest to wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, a to za sprawą dostępności dla każdego – zapewnianej dzięki braku odpłatności za udział. Można zobaczyć prelegentów, którzy nie przebiliby się do konferencji organizowanych przez wielkie korporacje. Wszyscy – od kapituły organizacyjnej po prelegentów są wolontariuszami, a jedynym źródłem, z którego można pokryć koszty organizacji, są sponsorzy.

Zapraszamy do udziału wszystkich. Od zainteresowanej młodzieży, poprzez żądnych wiedzy studentów, do pracowników firm pragnących zwiększyć swoje doświadczenie i poznać nowe trendy w branży security.

Wydarzenie może mieć formę conference i unconference. O ile ta pierwsza forma jest dokładnie tym, co możemy spotkać na innych konferencjach, o tyle druga daje pełną dowolność. Można zorganizować warsztaty, quizy, zabawy, czy choćby rozłożyć się ze sprzętem na plaży czy w lesie i „pochuliganić” w warunkach semilaboratoryjnych- jednym słowem pełna dowolność.
W naszej edycji pierwsze dwa dni planujemy zrobić w konwencji conference, zaś ostatni jako unconference- jeżeli będzie zainteresowanie taką formą ze strony uczestników.

Tegoroczna edycja jest pierwszą tego typu w Polsce, ale na świecie (w obu konwencjach) odbyło się takich wiele, o czym można przeczytać na http://securitybsides.com/. Zapewniamy, że nie jest to ostatnie wydarzenie i będziemy je organizować corocznie. Miejmy nadzieję że z roku na rok impreza będzie przyciągać coraz więcej osób i dla wielu stanie się stałym punktem w kalendarzu konferencyjnym.

Więcej informacji na temat samego wydarzenia można znaleźć na naszej stronie internetowej http://securitybsides.pl/

Do zobaczenia 12-14 października w stolicy naszego pięknego kraju.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.