Naciśnij ESC aby zamknąć

Jeremy Clarkson ofiarą cyberprzestępców

Cyberprzestępcy włamali się do konta bankowego prezentera popularnego programu telewizyjnego Top Gear, Jeremy’ego Clarksona. Został on tym samym zmuszony do odwołania swojej opinii na temat zagubienia danych osobowych…

Prezenter stwierdził ostatnio na łamach jednej z gazet, że zagubione przez brytyjski Urząd Podatkowy i Celny (HM Revenue & Customs) dane 25 milionów obywateli są bezużyteczne. Na potwierdzenie tego stanowiska udostępnił publicznie m.in. numer swojego konta bankowego.

Rzeczywistość zweryfikowała jednak jego poglądy, gdyż wkrótce po tym fakcie z konta bankowego Clarksona zniknęło 500 funtów. Pieniądze trafiły do organizacji charytatywnej Diabetes UK. Prezenter tak skomentował całą sprawę: „Bank nie może sprawdzić kto tego dokonał, nie może także zagwarantować, że cała sytuacja się nie powtórzy. Myliłem się i zostałem za to ukarany”. Ponadto przyznał, że zagubienie danych osobowych to jednak poważny problem.

Źródło: Onet.pl, Vnunet

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.