Naciśnij ESC aby zamknąć

Japonia: chip przeciw wirusom komputerowym

Japońscy naukowcy stworzyli chip zabezpieczający przed wirusami komputerowymi. Urządzenie to chroni komputery i inne urządzenia wykorzystujące technologię cyfrową przed szkodliwym oprogramowaniem.

W stosunku do tradycyjnego oprogramowania antywirusowego stworzony przez Japończyków chip ma dwie zalety. Skanuje pliki i wykrywa wirusy zanim dostaną się one do urządzenia. Poza tym, będąc niezależnym modułem nowy japoński chip nie spowalnia pracy procesora ani połączenia internetowego.

Państwowy instytut naukowo – badawczy, który stworzył chip widzi jego zastosowanie nie tyle w komputerach co zwłaszcza w innych urządzeniach podatnych na komputerowe wirusy. Moduł ten będzie można instalować na przykład w telefonach komórkowych i podłączanych do internetu nagrywarkach DVD.

Źródło: Gazeta.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.