Naciśnij ESC aby zamknąć

Jak bezpiecznie korzystać z mediów społecznościowych

facebook
Każdego dnia z Facebooka korzysta ponad 400 mln. ludzi, a zespół odpowiedzialny za bezpieczeństwo sprawdza 26 miliardów wpisów oraz 2 biliony kliknięć w linki. Taka ilość użytkowników i przekazywanych informacji powoduje, że na Facebooku aktywni są również cyberprzestępcy chcący czerpać nielegalne zyski z aktywności użytkowników oraz kraść ich tożsamość.

Najczęstsze zagrożenia spotykane na Facebooku to:

– Wykorzystywanie przycisków „LUBIĘ TO” i „UDOSTĘPNIJ” jako przynęty na użytkowników
– Przechwytywanie kliknięć w przycisk „LUBIĘ TO”
– Szkodliwe aplikacje (I-FRAME)
– Ataki oparte na kopiowaniu i wklejaniu skryptów
– Mistyfikacje polegające na używaniu sensacyjnych lub szokujących tematów

Warto zapoznać się z dokumentem opisującym metody działania oszustów i cyberprzestępców na Facebooku wraz z przykładami użytych mechanizmów.

Poniżej infografika, która może być cennym przewodnikiem dla użytkowników Facebooka, na jakie zagrożenia zwracać uwagę oraz jak zachować się w przypadku przejęcia konta.

W celu bezpieczniejszego korzystania z Facebooka Norton zaleca również stosowanie darmowego narzędzia Norton SafeWeb for Facebook, które znaleźć można pod adresem http://apps.facebook.com/nortonsafeweb/.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.