Naciśnij ESC aby zamknąć

IT Underground 2009

Kolejna edycja IT Underground zakończona. Praga Czeska ponownie pożegnała grupę zagranicznych prelegentów oraz uczestników, którzy przez 3 dni w hotelu Step poznawali techniki obrony przed atakami hakerów.

W tym roku zaproponowaliśmy Państwu 11 wykładów, które poprzedzone były całodniowymi warsztatami. Roger Klose oraz Matthias Luft opowiadali o „Attacking Endpoints”. Dzięki wczesnej godzinie zakończenia pierwszego dnia IT Underground, zaistniała możliwość zobaczenia Pragi. I tak można było obejrzeć Hradczany czy Złotą uliczkę i most Karola. Po tak miłym wieczorze rozpoczął się kolejny dzień konferencji.

Najpierw odbyła się główna inauguracja. Następnie rozpoczął się wykład Ferruha Mavituny. Po przerwie kawowej mogliśmy poznać nowe metody ataków i obrony przed nimi podczas prezentacji Michała Szajbe, Petra Matouska, Ferenca Spaly, Zoltana Panczela oraz Luci Carettoni. Po lunchu posłuchaliśmy „ Reversing Malware” Michaela Thumanna oraz Michaela Schaefera.

W ciągu dnia zaprezentował się również Sponsor konferencji, firma Sonic Wall. Pan Laurent Venet omówił temat „Enterprise Systems Engineer SonicWall”. Na zakończenie dnia wszyscy prelegenci oraz uczestnicy mogli wziąć udział w panelu dyskusyjnym, który z sali konferencyjnej przeniósł się do foyer hotelowego. Celem części osób po skończeniu dyskusji stała się Starówka Pragi. Niektorzy wrócili do hotelu po 3 w nocy. Na szczęście frekwencja następnego dnia konferencji była podobna do dnia wcześniejszego. Goście poradzili sobie i przyszli na ostatnie już wykłady.

Joffrey Czarny zaczął trzecie dzień konferencji. Po przerwie odbył się „ Expoiting Webapps using Oracle Databases” Alexandra Kornbrusta, jeden z najbardziej wyczekiwanych wykładów. Później już była tylko prezentacja Daniela Mende, Simona Richa oraz Dawida Mentela.

Dziękujemy wszystkim patronom medialnym za pomoc w promocji konferencji!
Dziękujemy prelgentom, uczestnikom jak i firmie Sonic Wall – Sponsorowi Konferencji!
Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok. A na razie zapraszamy na kolejną edycję w Warszawie, która odbędzie się 19 października.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.