Naciśnij ESC aby zamknąć

IT Security In a Connected World

it_secutity_next_gen_new.pngKaspersky Lab zaprasza do nadsyłania prac na europejską edycję konferencji “IT Security for the Next Generation” Konferencja jest przeznaczona dla wszystkich studentów oraz absolwentów studiów licencjackich i magisterskich, ze wszystkich europejskich uniwersytetów oraz szkół wyższych. Konferencja odbędzie się na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Erfurcie (Niemcy), w terminie 22-24 października 2010.

Podczas konferencji studenci, eksperci, naukowcy oraz badacze będą mieli okazję przedstawić i omówić kwestie związane z cyberprzestępczością. Przedstawiciele młodego pokolenia będą mogli podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu technologii informatycznych oraz zaprezentować nowe pomysły dotyczące poprawy bezpieczeństwa. Nadesłane prace zostaną ocenione przez komisję a autorzy najlepszych z nich otrzymają cenne nagrody ufundowane przez firmę Kaspersky Lab oraz zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w europejskiej edycji konferencji “IT Security for the Next Generation”, która odbędzie się w październiku 2010 na Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Erfurcie.

“W dzisiejszych czasach stworzenie środowiska naukowego złożonego z profesjonalistów jest niezwykle ważne. Firma Kaspersky Lab uważa za swój obowiązek aktywne uczestniczenie w rozwoju nauki oraz gromadzeniu utalentowanych, młodych ludzi z różnych krajów”, mówi Swietłana Jefimowa, dyrektor programu edukacyjnego, Kaspersky Lab. “Mamy nadzieję, że Konferencja IT Security for the Next Generation umożliwi młodym specjalistom z całego świata rozwój oraz wymianę pomysłów.”

Tematy techniczne:

1.Trendy w rozwoju technologii antyspamowych – techniki, metody w “spamowym wyścigu zbrojeń” oraz innowacje.
2.Zagrożenia związane z coraz szybszym rozwojem Internetu.
3.Bezpieczeństwo “w chmurze”.
4.Technologie przyszłości wykrywające i zwalczające szkodliwe oprogramowanie (np. sztuczna inteligencja, systemy rozmyte, sieci P2P).

Tematy społeczne, ekonomiczne i prawne:

1.Pojawiające się zagrożenia (np. bezpieczeństwo portali społecznościowych, wbudowanych systemów, bezpieczeństwo mobilne, ochrona bankowości online).
2.Możliwości oraz wyzwania stawiane przed firmami zajmującymi się bezpieczeństwem IT w ciągu najbliższych 10 lat.
3.Wpływ technologii na ochronę danych oraz ochronę własności intelektualnej.
4.Edukacja w Bezpieczeństwie IT – trendy i pytania.

Językiem obowiązującym na konferencji (łącznie ze składanymi pracami) jest angielski.

Więcej informacji o konferencji, formularz zgłoszeniowy oraz zalecenia dotyczące nadsyłanych prac można znaleźć na stronie: http://www.kaspersky.com/it_security_conference_2011.

Dodatkowych informacji dla polskich studentów i absolwentów studiów licencjackich oraz magisterskich, którzy są zainteresowani wzięciem udziału w konferencji udziela Magdalena Szczęsna, kierownik działu edukacji w Kaspersky Lab Polska: magdalena.szczesna(at)kaspersky.pl.

Więcej informacji o Uniwersytecie Nauk Stosowanych w Erfurcie można znaleźć tutaj: http://www.fh-erfurt.de/fhe/index.php?id=6&L=1.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.