Naciśnij ESC aby zamknąć

iPhone złamany!

Od przekazania sprzedawcom oprogramowania iPhoneSimfree, służącego do zdejmowania SIM-Locka z iPhone’a, nie minął jeden dzień, a już pojawiły się jego pirackie darmowe odpowiedniki!

Dwunastu koderów, znanych tylko pod pseudonimami Daeken, Darkmen, guest184, gray, iZsh, Nightwatch, pytey, roxfan, Sam, uns, Zappaz, i Zf, odcyfrowało kody odblokowujące nowy telefon Apple’a i udostępniło w Internecie darmową aplikację!

Serwis Engadget podaje, że dzięki nowemu oprogramowaniu iPhone’a udało się już odblokować w 32 krajach. Liczba ta rośnie z godziny na godzinę – do grupy należy zaliczyć także Polskę.

Nową metodę odblokowaania iPhone’a zastosowali dziennikarze “Gazety Wyborczej”, którzy po 40 minutach, dzięki iUnlock, mogli wykonywać telefony, wysyłać SMS-y – wszystko w sieci Orange.

Źródło: DailyTech, CHIP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.