Naciśnij ESC aby zamknąć

Internet Explorer 7 beta powoduje problemy

Najnowsze wydanie przeglądarki IE7 beta 2, która została wyposażona w wiele usprawnień oraz mechanizmów zabezpieczających jest bardziej niedopracowana niż się spodziewano oraz naraża użytkowników na niebezpieczeństwo. Okazuje się, że po jej zainstalowaniu mogą wystąpić problemy z już zainstalowanym oprogramowaniem.

Jak się żali jeden z beta testerów “Po zainstalowaniu IE 7 beta nie mogłem pobierać aktualizacji dla programu antywirusowego McAfee Antivirus oraz firewall Zone Alarm nie działał prawidłowo. Wydaje się, że IE powoduje konflikty razem z tymi programami, co spowodowało przymus reinstalacji całego systemu tak, aby programy znowu dobrze funkcjonowały.”

Znany ekspert ds. bezpieczeństwa Graham Cluley z firmy Sophos ostrzega: “Nigdy nie instalujcie wersji beta oprogramowania na komputerach, które są dla was ważne lub zawierają ważne dane. Wersje beta programów to wersje o których ich twórcy wiedzą, że nie są jeszcze gotowe oraz na pewno zawierają błędy powodując konflikty z innymi programami. Jeśli ludzie szukają dobrej alternatywy aktualnej wersji Internet Explorer niech wezmą pod uwagę używanie Firefox Mozilla, który ma dużo fanów, nic nie kosztuje oraz jego popularność rośnie.”

Microsoft udostępnił Internet Explorer 7 beta w lutym bieżącego roku. Firma nie poinformowała jeszcze, kiedy pojawi się gotowa wersja najnowszej przeglądarki IE.

Źródło: webuser.co.uk

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.