Naciśnij ESC aby zamknąć

IBM rozdawał zainfekowane pendrive’y

pendrive1.png
Podczas zorganizowanej w ubiegłym tygodniu w Australii konferencji Asia Pacific Information Security Conference przedstawiciele IBM-a rozdali uczestnikom zainfekowane klipsy USB. IBM próbuje skontaktować się z uczestnikami, by poinformować ich o problemie. Wiadomo, że wszystkie klipsy zawierały szkodliwy program znany od 2008 roku. Jest on ukryty w pliku setup.exe, który automatycznie uruchamia się po podłączeniu klipsu do komputera z systemem Windows.

W swoich listach IBM przekazuje instrukcję usunięcia szkodliwego kodu i przeprasza użytkowników za “[i]wszelkie niedogodności tym spowodowane[/i]”. Firma nie ujawnia, jak doszło do infekcji klipsów.

Źródło: Arcabit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.