Naciśnij ESC aby zamknąć

“Hakowanie” wyniku wyborów w USA

Było wiele pogłosek o tym, że maszyny do głosowania mają różne słabości bezpieczeństwa. Ale nie o tym jest ten news. Próbując “zhakować” wybory “politycznie zmotywowani” próbowali metod innych niż włamywanie się do infrastruktury głosującej…

Są doniesienia o automatycznych telefonach, sms,e-mailach mających przekonać aby głosujący zrobił to co powinien czyli zagłosował ale dzień po wyborach: “Dzień wyborów został przesunięty na 5 listopada. Przepraszamy za niedogodności”.

Umieszczanie plakatów na ścianach jest ryzykowane, dzwonienie z domu też. Wysyłanie spamu sms, spamu e-mail… jest stosunkowo bezpieczne o ile robisz to, ze skompromitowanego (przejętego) systemu w innym kraju, przez open relay to szanse są, że nigdy nie zostaniesz złapany.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.