Naciśnij ESC aby zamknąć

Hakerzy atakują platformy cyfrowe

Trwa nalot hakerów na największych europejskich nadawców platform cyfrowych. Już teraz wiadomo, że piraci mogą oglądać nielegalnie m.in. Cyfrowy Polsat, portugalską TV Cabo, niemiecką Premiere czy też hiszpański pakiet Digital+.

Przez ostatnie kilka, a nawet kilkanaście dni nielegalnie można było odbierać nawet do kilkuset programów znajdujących się w ofertach kilku europejskich platform cyfrowych. Mimo interwencji techników m.in. Cyfrowego Polsatu, co jakiś czas w Internecie publikowane są coraz to nowsze klucze umożliwiający odbiór pakietu.

Narażona na ataki hakerów jest także francuska platforma CanalSat/TPS, która jest w fazie łączenia baz abonentów dwóch swoich dwóch poprzedników.

Cyfrowy Polsat tuż przed transmisją wyścigu Formuły 1 ponownie uniemożliwił hakerom nielegalny odbiór Telewizji Polsat na kilka godzin. Ci mogą jednak oglądać tą samą transmisję za pośrednictwem niemieckiej platformy Premiere.

Źródło: Media2.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.