Naciśnij ESC aby zamknąć

FRITZ!WLAN Repeater 310 – zwiększ zasięg swojej sieci bezprzewodowej

Niemiecka firma AVM rozszerza rodzinę produktów FRITZ!WLAN o nowy wzmacniacz sygnału FRITZ!WLAN Repeater 310. Ten niewielkiej konstrukcji repeater (zaledwie dł. 5 x 8 wys. x 6 szer. cm) może być podłączony do zwykłego gniazdka elektrycznego bez dodatkowych kabli czy specjalnych uchwytów. RITZ!WLAN Repeater 310 rozszerza sieć WiFi. Pokonuje przeszkody i poprawia ogólną jakość sygnału, dzięki czemu zyskujemy wolność w poruszaniu się i dostęp do Internetu bez obawy o zasięg. Urządzenie przesyła sygnał radiowy w technologii N z prędkością do 300 Mbit/s w paśmie 2.4 Ghz co umożliwia uzyskanie konkretnych osiągów i niezawodności.

W przeciwieństwie do wcześniejszego modelu AVM 300E FRITZ! WLAN Repeater, nie ma portu Ethernet. Prezentacja zasięgu sieci bezprzewodowej jest przedstawiona za pomocą wskaźnika LED z przodu urządzenia. Jest to przydatne ponieważ ułatwia prostą identyfikację optymalnego położenia, które zapewnia najlepszy zasięg WiFi.

Maksymalna ochrona sieci bezprzewodowej

FRITZ!WLAN Repeater 310 spełnia najwyższe standardy bezpieczeństwa dzięki obsłudze szyfrowania WPA2 (802.11i), WPA oraz WEP. Funkcja WPS (Wi-Fi Protected Setup) pozwala łatwo zestawić bezpieczne połączenie z szyfrowaniem WPA2 poprzez naciśnięcie przycisku WLAN.

Specyfikacja techniczna

  • Kompatybilny ze wszystkim modelami FRITZ!WLAN i innymi routerami WLAN
  • Współpracuje ze wszystkimi sieciami radiowymi WLAN: 802.11n (300 Mbit/s), 802.11g/a (54 MBit/s) oraz 802.11b (11 MBit/s) w paśmie 2,4 GHz
  • Pracuje zarówno w paśmie 2,4 GHz (w standardzie 802.11n/g/b)
  • Szyfrowanie metodą WPA2, możliwe także WPA, WEP-128 oraz WEP-64
  • Dioda pokazująca jakość połączenia i jego status
  • Współpracuje z nowym protokołem internetowym IPv6
  • Wymagania konfiguracji z pomocą asystenta: Windows 7, Windows Vista i Windows XP z Service Pack 2 lub wyższym, dostęp do Internetu
  • Działa po podłączeniu do każdego gniazdka elektrycznego o napięciu 230V
  • Wymiary ok. 51,5 x 81 x 66,5 mm (szerokość x głębokość x wysokość)
  • Waga ok. 63 g

FRITZ!WLAN-Repeater-310

FRITZ!WLAN-Repeater-310

Podsumowanie

FRITZ!WLAN Repeater 310 to kolejny solidny produkt firmy AVM. Cena urządzenia nie należy do najniższych, jednak jest to skuteczny i bezpieczny sposób, aby rozszerzyć sieć bezprzewodową w domu czy też w biurze. Wyjątkową zaletą wzmacniacza sygnału Wi-Fi FRITZ! jest niewielka, kompaktowa konstrukcja, która pozwala na instalację w praktycznie każdym gniazdku elektrycznym. FRITZ!WLAN Repeater 310 niestety nie jest wyposażony w konfigurację w języku polskim jednak dostępne są języki tj. angielski, francuski, niemiecki, włoski i hiszpański.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.