Naciśnij ESC aby zamknąć

Fribet odszyfrowany

Ostatnio, dużym zainteresowaniem opinii publicznej cieszy się sytuacja Tybetańczyków. Cały świat śledzi ich losy a wiele osób aktywnie wspomaga mieszkańców Tybetu w trudnych chwilach. Istnieją jednak ludzie, którzy mają odmienne zdanie i wyrażają je poprzez… rozsyłanie wirusów.

Zespół specjalistów przeanalizował szkodliwy kod odpowiedzialny za ataki na strony wspierające Tybetańczyków. Okazało się, że malware o nazwie Trojan.Fribet oprócz możliwości kontroli zainfekowanego komputera pozwala także na wykonywanie zapytań SQL. Daje to możliwość składowania niebezpiecznego kodu na komputerze ofiary w celu ponownego użycia w przyszłości. Specjaliści twierdzą, że Fribet może wykorzystywać pewnien szczególny rodzaj ataków SQL Injection.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.