Naciśnij ESC aby zamknąć

FBI używa tajnego oprogramowania do złapania żartownisia…

Magazyn WIRED stwierdził, że FBI używa tajnego programu obserwacyjnego, który pomógł w wyśledzeniu dzieciaka ze szkoły, który przesyłał fałszywe informacje o podłożeniu bomby.

Informacje o podłożeniu bomby w liceum Timberline koło Seattle były przesłane z anonimowego profilu MySpace. Szpiedzy zdołali przekonać właściciela do instalacji szpiegowskiego oprogramowania na jego komputerze. W rezultacie 15 letni Jose Glazebrook skończył w sądzie przyznając się do zarzutów o podawaniu informacji o podłożeniu bomb i do rozpoznanego przestępstwa. Glazebrook podawał informacje w imieniu innego ucznia.

W sercu nietykalnego oprogramowania jest coś co WIRED nazywa “Computer and Internet Protocol Address Verificator.

Zasadniczo to malware nagrywa adresy IP, MAC adres karty ETHERET, listę otwartych TCP i portów UDP, działających programów, systemów operacyjnych, numerów seryjnych i wersyjnych, przeglądarek internetowych, zarejestrowanych użytkowników systemów operacyjnych, zarejestrowanych nazw firm i zalogowanych użytkowników. To on potem kontroluje w ukryciu użycie Internetu, każde logowanie adresu IP do którego maszyna się podłącza.

Pomoc: Gosia Gralec

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.