Naciśnij ESC aby zamknąć

Fałszywe aktualizacje Microsoftu

Kolejny raz cyberprzestępcy prowokują do pobierania szkodliwego oprogramowania za pomocą sfałszowanych wiadomości pocztowych. Tym razem rozsyłane są maile nakłaniające do pobrania najnowszych aktualizacji produktów firmy Microsoft.

W rozsyłanym spamie, włamywacze powołują się na Critical Security Update dla Microsoft Windows (KB946026). Oczywiście podążenie za linkiem do rzekomej poprawki zamieszczonym w treści maila, prowadzi do zainstalowania na komputerze ofiary bota Virut.AI.

Wiadomość rozsyłana przez cyberprzestępców utrzymana jest w stylu standardowych powiadomień wysyłanych przez firmę Microsoft. Może jedynie dziwić adres nadawcy – Micrisoft Corporation.

Chociaż bot Virut.AI wykrywany jest przez większość skanerów antywirusowych, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.