Naciśnij ESC aby zamknąć

eDonkey płaci i znika

Firma MetaMachine, właściciel sieci p2p eDonkey, została zmuszona do jej zamknięcia i zapłacenia 30 milionów dolarów odszkodowania.

Jak donosi agencja Associated Press, na mocy porozumienia z RIAA, firma MetaMachine zapłaci przedstawicielom koncernów nagraniowych 30 mln USD i uniknie tym samym kolejnych oskarżeń o naruszanie praw autorskich. eDonkey to kolejna po BearShare, i2Hub, WinMX i Groksterze ofiara działań RIAA. Jak widać prościej jest walczyć ze skutkami piractwa niż z jego przyczynami.

RIAA (Recording Industry Association of America) to zrzeszenie amerykańskich wydawców muzyki. Znane jest z lobbingu na rzecz przyjęcia ustaw i promocji systemów Digital Rights Management. RIAA zajmuje się również ściganiem osób nielegalnie pobierających pliki z Internetu (głównie mp3).

Źródło: The Inquirer, CHIP

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.