Naciśnij ESC aby zamknąć

Dziurawe blogi

W popularnym oprogramowaniu do tworzenia blogów – WordPress odkryto trzy poważne luki, które pozwalają napastnikowi na wstawienie własnych skryptów PHP i wykonanie ich.

Dziury wykryto we wtyczkach myFlash, wordTube i wp-Table.

Błąd związany jest z nieprawidłowym przetwarzaniem parametru wppath w modułach wordtube-button.php, js/wptable-button.php i myflash-button.php.

Dziurawe wersje to edycje wordTube 1.4.3 i wcześniejsze, wp-Table 1.4.3 i wcześniejsze oraz myFlash 1.10 i wcześniejsze. Błąd poprawiono w wersjach wordTube 1.4.4, wp-Table 1.4.4 i myFlash 1.11.

Wszystkie wtyczki w których zostały wykryte luki są dziełem tego samego programisty.

WordPress to system obsługi blogów napisany w języku skryptowym PHP. Do swojego funkcjonowania wykorzystuje bazę MySQL. Rozpowszechniany jest na licencji GNU General Public License i jest dostępny za darmo. Nazwa WordPress została zasugerowana przez Christine Selleck. WordPress jest oficjalnym następcą systemu blogowego b2\cafelog. Rozwojem WordPressa kieruje Ryan Boren oraz Matt Mullenweg. Matt i Mike Little są współzałożycielami projektu.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.