Naciśnij ESC aby zamknąć

Dwuletnia luka w Lotus Notes

IBM ostrzega, że specjalnie spreparowane archiwa ZIP o długich nazwach mogą doprowadzić do przepełnienia bufora podczas korzystania z programu Lotus Notes.

Atakujący może wówczas uruchomić dowolny kod na zaatakowanej maszynie. Problem występuje w bibliotece dunzip32.dll. Biblioteka ta to część pakietu DynaZip dostarczanego przez firmę InnerMedia, która wykorzystywana jest przez wielu producentów. Obecnie wiadomo, że wersje 5.0.10, 6.0 oraz 6.5.1 Lotus Notes wykorzystują DynaZip z 1999 roku. O problemie IBM wie co najmniej od listopada 2004.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.