Naciśnij ESC aby zamknąć

Burza w szklance home.pl

Drodzy Czytelnicy!

W związku z coraz bardziej niepokojącymi informacjami pojawiającymi się w przestrzeni medialnej o treści całkowicie nieprawdziwej, chcielibyśmy przedstawić stanowisko portalu HACK.pl.

Apelujemy do serwisów o nienadawanie faktom własnej, sensacyjnej interpretacji. Ocena intencji autorów maila, bez znajomości kontekstu i okoliczności sprawy z definicji musi być błędna.

Rozumiemy, że afera wymaga kilku dobrych słów kluczowych – szantaż, hakerzy, ABW – media uwielbiają spektakularne wydarzenia eksploatując bez końca to co wpadnie im w ręce.

Nazwanie całego zajścia “szantażem” jest oczywistą konsekwencją przedostania się informacji do mediów publicznych. Niestety, w ten sposób całkowicie zmienił się środek ciężkości i kierunek debaty. Nie rozmawiamy już o błędach w konfiguracji największej firmy hostingowej w Polsce, mamy w zamian historię kryminalną.

Nie zamierzamy prostować większości absurdalnych i krzywdzących nagłówków pojawiających się w mediach, przypominałoby to bowiem suszenie oceanu paczką chusteczek higienicznych – apelujemy jedynie o umiar i rozwagę w ocenach oraz podawanie potwierdzonych i prawdziwych informacji.

Czy możliwy jest szantaż bez elementu groźby? Czy połączenie się z w żaden sposób niechronionym URI jest przełamaniem systemu?
Ocenę prawną pozostawmy prokuraturze i biegłym.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.