Naciśnij ESC aby zamknąć

Błędy w Safari

Przeglądarka Safari ma wyraźne problemy z zadomowieniem się na komputerach pracujących pod kontrolą systemów operacyjnych z rodziny Windows. Juan Pablo Lopez Yacubian, argentyński specjalista ds. bezpieczeństwa komputerowego, odkrył w najnowszej wersji przeglądarki błędy pozwalające na wstrzyknięcie szkodliwego kodu i sfałszowanie zawartości witryny.

Błędy w Safari można wykorzystać poprzez zastosowanie odpowiednio spreparowanego kodu JavaScript lub za pomocą archiwum .zip o zbyt długiej nazwie. Luki występują w najnowszej wersji przeglądarki (3.1) przeznaczonej dla systemów Windows. W chwili obecnej Apple nie udostępniło poprawek.

Cieszyć może jednak fakt, że pomimo zaległości w temacie bezpieczeństwa Safari rozwija się i stara się dotrzymywać kroku rywalom. Safari jest pierwszą przeglądarką, która bezproblemowo zaliczyła rygorystyczny test Acid3. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie programiści Apple będą przykładać taką samą wagę do kwestii bezpieczeństwa.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.