Naciśnij ESC aby zamknąć

BitDefender ostrzega użytkowników sieci P2P przed nowym wirusem

Specjaliści z firmy BitDefender ostrzegają użytkowników sieci P2P przed nowym robakiem – Ymeak. Rozprzestrzenia się on bardzo szybko, częściowo dzięki prostej ale efektywnej technice: pokazuje się jako wykonywalny instalator niektórych popularnych programów.

Kiedy zostanie uruchomiony po raz pierwszy, robak wyświetla wiadomość (‘The setup file is corrupted’), by uśpić czujność użytkownika pozornym poczuciem bezpieczeństwa. Wtedy zaczyna ściąganie i instalowanie trojana RBot. Kiedy to zrobi, trojan rozprzestrzenia się na komputerze ofiary używając jednej z pięciu sieci udostępniania plików (Limewire, Shareaza, Bearshare, Morpheus lub Morpheus Ultra) i nowej nazwy.

Nazwa każdej kopii robaka jest wybierana przypadkowo spośród torrentów i stron do ściągania. W ten sposób robak zawsze ma atrakcyjną nazwę, więc ludzie będą go ściągać i uruchamiać.

Źródło: Torrent.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.