Naciśnij ESC aby zamknąć

Ataki na Wielką Brytanię

Lord West of Spithead, podsekretarz stanu ds. bezpieczeństwa i antyterroryzmu, powiedział w wywiadzie dla dziennika The Observer, że Wielka Brytania znajduje się pod tak silnym cyberatakiem ze strony innych państw oraz organizacji terrorystycznych, że będzie musiała odpowiedzieć.

Dodał, że w ubiegłym roku doszło do 300 dużych ataków na najważniejsze części rządowej infrastruktury informatycznej.

[quote]Niewątpliwie agendy obcych rządów ukradły dzięki temu olbrzymie ilości własności intelektualnej, plany całych silników lotniczych, rzeczy, których opracowanie zajęło wiele lat. Jeśli jednak oskarży się konkretne państwo, jego władze zaprzeczą[/quote] – mówi lord.

[quote]Jeśli jakieś państwo próbuje włamać się do twojego systemu, będziesz próbował włamać się do ich sieci? Jesteśmy w stanie to zrobić. W tej chwili tak nie działamy, ale może trzeba o tym podyskutować [/quote] – dodał.

Źródło: ArcaBit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.