Naciśnij ESC aby zamknąć

Ataki na WordPress

Wordpress-logo.png

Media donoszą o licznych atakach na witryny korzystające z WordPressa. Początkowo mówiono, że ataki są ograniczone do klientów amerykańskiego providera DreamHost. Jednak zaatakowano też blogi klientów GoDaddy, Bluehost i Media Temple. Prawdopodobnie zaatakowane zostały też inne systemy zarządzania bazujące na PHP.

Zaatakowane witryny zostały zarażone skryptami, które pobierają szkodliwe oprogramowanie i blokują alerty zabezpieczeń wyświetlane przez Firefoksa czy Chrome’a, gdy użytkownik chce odwiedzić niebezpieczną witrynę.

Specjaliści wciąż nie wiedzą, jaka dziura została wykorzystana przez cyberprzestępców. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie jest to luka specyficzna dla WordPress.

Źródło: www.arcabit.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.