Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na PowerPointa

Specjaliści wykryli złośliwy kod wykorzystujący lukę w programie prezentacyjnym PowerPoint.

Luka w PowerPoint umożliwia zdalne wykonanie kodu, a cyberprzestępcy mogą za jej pomocą zainstalować na zaatakowanym komputerze dowolny kod. Aby atak był skuteczny, użytkownik musi najpierw otworzyć szkodliwy plik PowerPointa – informuje Microsoft.

Zagrażenie dotyczy MS Office 2000 działającego pod kontrolą Windows XP oraz Windows 2003. Microsoft zmodyfikował swoje narzędzie antywirusowe tak, że wykrywa ono wspomniany szkodliwy kod. Eksperci informują, że obecnie ryzyko dla użytkowników jest niewielkie

Przedstawiciele Microsoftu badają szkodliwy kod i twierdzą, że zagraża on również wersjom 2000, 2002, 2003 i 2004 PowerPointa przeznaczonym dla systemów Mac OS X.

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.