Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na Firefoksa

H.D. Moore, twórca zestawu hakerskich narzędzi Metasploit, który ogłosił lipiec “miesiącem dziur w przeglądarkach”, stworzył prototypowy kod atakujący Firefoksa.

Kod wykorzystuje luki załatane w wersji 1.5.0.5 przeglądarki. Podczas prezentacji kod Moore’a był w stanie uruchomić Kalkulator na komputerze z zainstalowanym systemem Windows. Można się jednak spodziewać, że wkrótce na jego podstawie zostanie stworzony bardziej niebezpieczny robak. Do infekcji szkodliwym kodem dochodzi podczas wizyty na specjalnie spreparowanej stronie.

Moore twierdzi, że jego kod działa także pod kontrolą systemu Linux z zainstalowaną obsługą języka Java. Można go wykorzystać np. do utworzenia pliku na dysku zarażonego komputera. Zaatakowany może również zostać maszyna z Mac OS X.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.