Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak na amerykańskie centrum badawcze

Laboratorium badawcze Oak Ridge National Laboratory (ORNL) w Tennessee oraz Los Alamos National Laboratory w Nowym Meksyku padło ofiarą ataku crackera.

Według przedstawiciela placówki w Oak Ridge, przeprowadzony atak był poprzedzony falą wiadomości e-mail zawierających załączniki ze złośliwym oprogramowaniem. Po otwarciu takiego listu uruchamiały się konie trojańskie, których zadaniem było obejście zabezpieczeń. Dzięki temu cyberprzestępcy uzyskali dostęp do bazy danych zawierającej informacje personalne osób odwiedzających laboratorium od 1990 do 2004 roku.

Oak Ridge National Laboratory oraz Los Alamos National Laboratory zajmują się najróżniejszymi badaniami na potrzeby amerykańskiej armii. Pierwsze laboratorium może się pochwalić posiadaniem jednego z najszybszych superkomputerów na świecie, zaś drugie – rozbudowanym programem badawczym z zakresu broni nuklearnej.

Oak Ridge National Laboratory

Los Alamos National Laboratory

Źródło: PC World Komputer, Onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.