Naciśnij ESC aby zamknąć

Atak DDoS na serwery Facebooka?

facebook_logo_1.pngAmerykański portal społecznościowy Facebook, z którego korzysta ponad 500 mln użytkowników, uległ dzisiaj jednej z największych awarii w swojej historii. Użytkownicy ze wszystkich krajów, w których Facebook jest obecny, przez kilka godzin nie mogli się zalogować do serwisu.

Według portalu Downrightnow.com, monitorującego przerwy w działaniu ogólnodostępnych usług internetowych, Facebook nie działał od ok. godz. 13, przy czym dłuższe przerwy w funkcjonowaniu portalu występowały już w nocy z poniedziałku na wtorek polskiego czasu.

CERT Polska informuje że, system ARAKIS już od 23 sierpnia wykrył symptomy ataku (D)DoS na serwery Facebooka. Dnia 24.08.2010 o godzinie 21 został wygenerowany nawet alarm NSNORT mówiący o dopasowaniu reguły Snorta do przepływu.

Facebook został uruchomiony 4 lutego 2004 w Cambridge i był początkowo przeznaczony przede wszystkim dla uczniów szkół średnich i studentów szkół wyższych (college’ów, uniwersytetów). Serwis zatrudnia ok. 1000 pracowników Jego przychody przekraczają 150 mln $.

Źródło: wyborcza.biz, rp.pl, cert.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.