Naciśnij ESC aby zamknąć

Arkusz kalkulacyjny Google konkurencją dla Microsoft Excel

Koncern Google zaplanował na dzisiaj premierę nowego arkusza kalkulacyjnego, który pozwoli użytkownikom na pracę i edycję dokumentów z poziomu przeglądarki internetowej. Dodatkową zaletą jest możliwość pracy wielu osób przy jednym dokumencie w tym samym czasie.

Wdrożenie arkusza kalkulacyjnego koncernu Google jest niewątpliwie kolejnym etapem coraz bardziej zarysowującego się współzawodnictwa z gigantem Microsoft, oferującego arkusz kalkulacyjny Excel, będący częścią pakietu Microsoft Office. Ukierunkowanie wdrożeń wyszukiwarki internetowej skierowane jest w aplikacje biurowe dostępne z poziomu przeglądarki, gdyż tych dostępnych z poziomu systemu operacyjnego niepodzielnym liderem jest Microsoft, skupiający się ostatnio na rozwoju usług internetowych pod kątem Windows Live oraz Office Live.

“Arkusz jest częścią Google Labs. Posiada możliwość importowania i eksportowania dokumentów formatu .xls używanego w Excel a także .csv (comma-separated values)” – powiedział Jonathan Rochelle, dyrektor ds. produkcyjnych arkusza kalkulacyjnego Google. Serwis umożliwia automatyczne zapisywanie dokumentu (zapisany za pierwszym razem – zapisywany jest już po każdej zmianie). Transfer danych z komórek arkusza jest bardzo ułatwiony, wprowadziliśmy wiele udogodnień, dodał Rochelle.

Możliwość korzystania z arkusza dostępna będzie po założeniu konta na Google.com.

Źródło CNET

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.