Naciśnij ESC aby zamknąć

Apple naprawia AirPort

Apple przygotowało nowe sterowniki sieci bezprzewodowych, w których poprawiono cztery krytyczne luki bezpieczeństwa.

Za pomocą specjalnie przygotowanych pakietów atakujący mógł wprowadzić, a następnie wykonać w systemie dowolny kod. Trzy z naprawionych luk wiążą się z przepełnieniem buforu stosu, który prowadził do uruchomienia wprowadzonego oprogramowania z uprawnieniami administratora. Czwartą z luk można wykorzystać, doprowadzając do przepełnienia bufora w oprogramowaniu firmy trzeciej obsługującym WLAN. Dziura pozwala na uruchomienie kodu na prawach aktualnie zalogowanego użytkownika.

Poprawki dla systemów Mac OS X 10.3.9, Mac OS X Server 10.3.9, Mac OS X 10.4.7 oraz Mac OS X Server 10.4.7 można pobrać z witryny Apple http://docs.info.apple.com/

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.