Naciśnij ESC aby zamknąć

Al-Kaida zaatakuje w banki internetowe

Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA ostrzegł prywatne firmy oferujące usługi w sektorze finansowym, że al-Kaida zamierza rozpocząć w piątek ataki na internetowe usługi giełdowe i bankowe – poinformowały w źródła oficjalne w Waszyngtonie.

Według tych źródeł, al-Kaida zamierza penetrować i niszczyć bazy danych amerykańskiego rynku papierów wartościowych i strony internetowe oferujące usługi bankowe.

Rzecznik Departamentu Bezpieczeństwa Krajowego Russ Knocke oświadczył, że nie ma dowodów na potwierdzenie tego zagrożenia, ale przyznał, że Departament rzeczywiście wydał takie ostrzeżenie “z nadmiaru ostrożności”. Dodał, że zagrożenie tego rodzaju atakami będzie aktualne przez cały grudzień.

Według rządu USA, internetowe ataki miałyby być odwetem za przetrzymywanie w więzieniu w bazie USA Guantanamo, na Kubie, osób podejrzewanych o terroryzm.

źródło: onet.pl

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.