Naciśnij ESC aby zamknąć

10 000 dolarów za komputer z bazą danych

Firma z Denver oferuje 10 000 dolarów za informacje, która umożliwi odzyskanie skradzionego komputera. Sprawa nie byłaby tak pilna, gdyby nie fakt, że maszyna zawierała rządową bazę danych z informacjami na temat 1,4 miliona mieszkańców stanu Kolorado.

Policja przesłuchała już jednego z pracowników firmy Affiliated Computer Services (ACS) podejrzanego o kradzież komputera. ACS to firma, która obsługuje stanową bazę danych należącą do Departamentu Usług dla Ludności.

Komputer z danymi ukradziono w ubiegłym miesiącu po godzinach pracy firmy. ACS usiłuje właśnie dotrzeć do każdej osoby, o której informacje zostały skradzione. Tymczasem miejscowe biuro FBI udostępniło anonimową infolinię, która ma pomóc w odzyskaniu komputera.

Źródło: ArcaBit

Redakcja

Nasz zespół składa się z doświadczonych ekspertów w dziedzinie bezpieczeństwa informatycznego i najnowszych trendów technologicznych. Nasi autorzy posiadają wieloletnie doświadczenie zarówno w sektorze komercyjnym, jak i akademickim, co pozwala im na głębokie zrozumienie i analizę dynamicznie zmieniającego się świata technologii. Jako grupa specjalistów dostarczamy rzetelne i aktualne informacje, analizy oraz poradniki z zakresu bezpieczeństwa IT i innowacji technologicznych. Nasze artykuły opierają się na dogłębnym badaniu tematu, wsparte doświadczeniem naszych ekspertów. Stawiamy na edukację czytelników, pomagając im zrozumieć skomplikowane zagadnienia technologiczne i zachować bezpieczeństwo w cyfrowym świecie. Naszym celem jest dostarczanie precyzyjnych i aktualnych informacji, które wspierają zarówno profesjonalistów IT, jak i zwykłych użytkowników w zrozumieniu i adaptacji do szybko zmieniającego się świata technologii. Zależy nam na promowaniu kultury bezpieczeństwa i świadomości cyfrowej w społeczeństwie.