Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Hasło Administratora Routera/Modemu Multimedii

  1. #1

    Exclamation Hasło Administratora Routera/Modemu Multimedii

    Od kilku dni mam nowego dostawcę (Multimedia Polska), opłacone podział łącza ale po 2 dniach zauważyłem że ten router/modem "generuje"(?) tylko podział na 5 komputery, IP od 1.2 do 1.6, jest jakakolwiek szansa żeby złamać hasło i użytkownika? Ponieważ nie posiadam żadnych z tych danych do konfiguracji tego routera. Konfigurowali go informatycy z Multimedii i nie podali ich mi. Modem dostałem od nich. Czy po zresetowaniu go przywrócę konfigurację fabryczną bez haseł? Nie wiem jakiej firmy jest to modem. Jedyne co to mogę wrzucić zdjęcie: http://img519.imageshack.us/img519/9347/p1010386d.jpg Nie wiem czy to w czymś pomoże.

    PS.
    Nie wiem czy wybrałem odpowiedni dział.

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Modem jest Motorola, hasel nie dostales bo nie powinienes dostac - w MM placisz za ilosc kompow ktore mozesz podpiac wiec masz tyle ile masz miec. Jesli zresetujesz router to mozesz w ogole nie podlaczyc sie juz do neta i bedziesz musial wezwac serwis, oni zauwaza ze grzebales... przeczytaj lepiej umowe dokladnie - w starych umowach byl zapis ze nie wolno grzebac przy modemie bo MM moze nalozyc kare jakastam i to bylo pare tysiecy zl :P
    Jak to teraz wyglada to nie wiem - dawno nie widzialem ich umow.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jan 2008
    Skąd
    tutej!
    Postów
    233

    Domyślnie

    W umowach z września/października 2009 nadal widnieje przepis dot. wielotysięcznej kary za grzebanie w routerach MM i podpinaniu "na lewo" dodatkowych kompów.

  4. #4

    Domyślnie

    A poco to łamać, możesz łatwo postawić sobie własną bramkę która tylko będzie forwardować dane lecące przez jej interfejsy, nikt i tak tego nie sprawdzi czy tam masz NAT własny czy też nie.

    < podsiec 10.X.X.X > - < bramka / dhcp dla 10.X.X.X > - < router / modem >

    http://undcon.no-ip.com/pics/router/img_5934.jpg


  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    No wlasnie Dzieki RYNIEX za aktualne dane...
    Teraz co bardziej sie oplaca... ryzykowac zaplate paru tysiecy za grzebanie w modemie (co na 99.9% wykryja dosc szybko) czy tez zainwestowac moze ok 150zl w prosty routerek ethernetowy i odpowiednio go skonfigurowac?

    Odpowiedz - najprosciej zaplacic za dodatkowe kompy - najbezpieczniej a do tego nikt sie nie przyczepi i nie bedziesz sie martwil co zrobic jak technik MM przyjdzie cos sprawdzic (co od czasu do czasu robia i wtedy jest zonk).
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    nie bedziesz sie martwil co zrobic jak technik MM przyjdzie cos sprawdzic (co od czasu do czasu robia i wtedy jest zonk).
    Przychodzi technik a tu pod modem podłączony jest cały klaster obliczeniowy a ty przy stacji operatorskiej siedzisz i zarządzasz własna siecią ... TQM koszt złożenia takiego komputera to 30-50zł, większość podzespołów można wynieść ze złomu za półdarmo kwestia tylko straconego czasu na to ...


  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    ... i jesli chcesz skladac komputer aby robil jako router to dolicz jeszcze koszt energii elektrycznej - takie male routerki ktore mozna kupic to gotowce i ciagna znacznie mniej pradu - wydatek zwraca sie po paru miesiacach

    Re 'klaster obliczeniowy' - skad wiedziales ze takimi rzeczami sie zajmuje? Mam wlasne rozwiazanie do prowadzenia duzych obliczen - moze niebawem je przedstawie na forum. Ludziom na DC4420 sie spodobalo :P
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-05-2010 - 22:57
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    To oni są (przynajmniej w moim rejonie) jacyś ułomni bo wrzucili mi w takim razie instrukcje od instalacji (oczywiście bez żądnych haseł itp) dla użytkowników bez podziału łącza. Nie rozumiem w takim razie po co to mi skoro nie mogę go konfigurować. A co do kontroli to u sąsiada ok. 4lata miał z MM i żadnej kontroli, wiem że były informatyk podał mu hasła do routera ale teraz on się zmienił a ja dostałem całkiem inny model routera. Dlatego pytam o to, a jeszcze mam pytanie. Może ktoś mi poleci dobry router żeby można było zmontować jakieś sensowne WiFi ?

  9. #9
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Jesli okreslisz dokladniej co to znaczy 'jakies sensowne wifi' to pogadamy... Ja moge podac Ci swietny sprzet ale watpie aby bylo Cie stac lub inaczej mowiac chcialbys tyle wydac na zakup (>1500zl), bo to w koncu tylko 'sensowne wifi' ma byc Jesli podasz jaka kasa dysponujesz to na pewno ktos z forumowiczow podzieli sie swoimi doswiadczeniami.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  10. #10

    Domyślnie

    Pieniądze to ok. 200zł, zależy kto co ma na myśli pisząc sensowne . Mi chodziło o to żeby to działało tak się należy w odległości do 15m od nadajnika. I jeszcze mam pytanie czy anteny TV nie będą zakłócać sygnału?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj