Polityka legalności

Wszystkie materiały publikowane w działach: Artykuły i Felietony są własnością intelektualną ich autorów w ogólno pojętym obrocie cywilnoprawnym odnośnie praw autorskich, precyzowanym przez prawo administracyjne i karne. Wszystkie prace naukowe publikowane w naszym serwisie zostały umieszczone za zgodą ich autorów lub też za zgodą władz uczelni na których prace te były bronione. Prace naukowe posiadają jednoznaczną sygnaturę (ukryty elektroniczny znak wodny) umożliwiający stwierdzenie miejsca z którego praca została pobrana, czyli portal HACK.pl. Surowo zabronione jest publikowanie prac naukowych w innych miejscach bez wyraźnej zgody ich autorów.

Wszystkie pozostałe materiały są własnością portalu HACK.pl i chronione są również prawem autorskim. Surowo zabronione jest użycie ich w jakiejkolwiek formie bez wyraźnej zgody portalu. Wszelkie przypadki bezprawnego użycia całości lub części jakiejkolwiek informacji zawartej w portalu HACK.pl, złamania praw autorskich będą ścigane ze szczególną determinacją i każdorazowo będą kończyły się natychmiastowym wszczęciem postępowania karnego w sądzie. Znaki i nazwy zastrzeżone użyte są wyłącznie w celach informacyjnych.

Komentarze w dziale aktualności jak i komentarze na forum zostały opracowane z myślą o funkcji komentowania interesującej wiadomości lub zdarzenia. Treść zawarta w komentarzach jest własnością tylko i wyłącznie ich autorów, zatem portal HACK.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za ich treść. W przypadku naruszenia prawa, redaktorzy portalu na potrzeby postępowania dotyczącego zdarzenia udostępnią wszelkie zapisy systemu monitorującego, celem ułatwienia lokalizacji odpowiedzialnej za ewentualną sytuację osoby. Administratorzy serwera dołożą wszelkich starań, aby sprawnie eliminować wypowiedzi łamiące prawo, niekulturalne, bądź też ofensywne. Redakcja HACK.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, przeniesienia lub zamknięcia dowolnej wiadomości zawartej w komentarzach lub na forum bez podania przyczyny.

Wszelkie nadużycia skierowane bezpośrednio w funkcjonalność i bezpieczeństwo naszego serwera są nieustannie monitorowane oraz dokumentowane. W przypadku, kiedy zaistnieje wyraźna przesłanka lub zdarzenie potwierdzające naruszenie prawa, sprawa zostanie skierowana na drogę sądową postępowania karnego.