Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Windows XP ograniczenie użytkownika

  1. #1

    Domyślnie Windows XP ograniczenie użytkownika

    Witam
    Mam pytanie do bardziej obczaskanych osób.
    Muszę maksymalnie ograniczyć użytkownika windowsa xp.
    Chodzi mi o to żeby po uruchomieniu systemu użytkownik mógł korzystać tylko z jednej stony WWW.
    I miał możliwość wydrukowania pliku pdf z tej strony.
    Tak sobie myślałem że ograniczenie dostępu do innych stron mógłby załatwić w łatwy sposób program do ochrony rodzicielskiej np. beniamin.pl.
    Ale czy da się załatwić sprawę uruchamiania innych programów lub ingerencji w ustawienia systemu przez użytkownika?
    Czy da się coś takiego zrobić?
    Dzięki wielkie za pomoc i pozdrawiam.
    Kilu

  2. #2
    Zarejestrowany
    Dec 2011
    Skąd
    Mazury
    Postów
    133

    Domyślnie

    Nie chcę kłamać, więc od razu zaznaczam, że nie jestem pewny. Ale wydaje mi się, że bez pisania własnych narzędzi umożliwiających takie ograniczenie, bądź przerabiania systemu, to takie rzeczy tylko w linuksie.
    "Trąba powietrzna moich zepsutych myśli, zrywa ci z karku kołnierz ortopedyczny"

  3. #3
    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Skąd
    Polska/Poland
    Postów
    1,191

    Domyślnie

    Wszystko jest pod ręką,
    gpedit.msc + kiosk mode...
    ***********
    * markossx *
    ***********

  4. #4

    Domyślnie

    Może użyj BitDefender'a, tam chyba jest porządny moduł do kontroli.

    Potem windows + r i wpisz gpedit.msc
    Poszukaj, wszystko pod ręką

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba nie ma możliwości wprowadzić aż takich restrykcji. Kwestia grzebania w koncie specjalnie stworzonego usera i zabawa a rejestrze.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał kilu Zobacz post
    Chodzi mi o to żeby po uruchomieniu systemu użytkownik mógł korzystać tylko z jednej stony WWW.
    Tu najłatwiej ustawić mu dnsy na jakieś postawione lokalnie z 1 wpisem (alternatywnie ten 1 wpis dać w hostsach a dns ustawić na nieistniejący)
    Cytat Napisał kilu Zobacz post
    Ale czy da się załatwić sprawę uruchamiania innych programów lub ingerencji w ustawienia systemu przez użytkownika?
    zasady ograniczeń oprogramowania w gpedit, możesz również powyłączać programy używając wbudowanej w system kontroli rodzicielskiej
    Możesz również bawić się w rejestrze.
    Wszystko to jest mega czasochłonne, chce ci się?
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  7. #7

    Domyślnie

    A może jest to spowodowane tym, że Windows oficjalnie już kilka lat temu zakończył aktualizacje dla XP?

  8. Domyślnie

    Może być, bo nie ma już aktualizacj dla xp przecież. Z resztą dlaczego nie przerzucisz się na coś nowszego? Windows 8 może bez rewelacji, ale za to 10 już mi się podoba. Działam na 10 i jestem zadowolony bardziej niż z XP, Visty czy 8 Nie jest też drogo kupić win 10, ja kupowałem w Sklep internetowy,Sprzedaż Licencji i ceny są naprawde koszystne jak sie porówna oferty z innych sklepów. A najważniejsze, że nie przekręt tylko legalne, bo czasem można się nieźle naciąć

  9. Domyślnie

    Ktoś musiał nieźle podpaść że takie ograniczenia planujesz. Z tego co wiem to takich mocnych ograniczeń chyba nie można nadać aczkolwiek poczytaj opinie innych.

  10. #10

    Domyślnie

    windows xp byl najlepszym windowsem

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj