Pokaż wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Czy wzmacniacz wifi można mieć podłączony usiebie w pokoju ?

  1. #1

    Domyślnie Czy wzmacniacz wifi można mieć podłączony usiebie w pokoju ?

    Witam

    Planuje kupić taki wzmacniacz wifi Wzmacniacz WI-FI WI-500AMP 500mW, 2.4GHz ZESTAW (2450190570) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    i podłączyć go w pokoju.
    Czy taki wzmacniacz wifi trzeba montować na zewnątrz, czy można bez problemu bez obaw o swoje zdrowie mieć go podłączonego w pokoju ?
    Proszę o odpowiedż ?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Biorac pod uwage to ze w dzisiejszych czasach malo kto patrzy na to ile pakuje w antene...
    zobacz w dokumentacji gdzie sugeruja montowac. Wazne aby antena nie byla zaraz przy tobie, wzmacniacz sam w sobie nie powinien stanowic problemu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Skąd
    UK
    Postów
    360

    Domyślnie

    500mW to chyba 5 razy za duzo wg polskiego prawa, a po drugie nie zdziw sie, jak golebie z dachow zaczna spadac w poblizu tego urzadzenia wszak to urzadzenie to mikrofalówka bez klatki Faradaya
    Atheros? - nanzwa mhata yangu

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał bemyself Zobacz post
    500mW to chyba 5 razy za duzo wg polskiego prawa, a po drugie nie zdziw sie, jak golebie z dachow zaczna spadac w poblizu tego urzadzenia wszak to urzadzenie to mikrofalówka bez klatki Faradaya
    Przesadzasz. W mikrofalówce masz moc ok 1000 W skupioną w jednym miejscu, tutaj natomiast masz 0,5 W, które prawdopodobnie (w zaleznosci od zastosowanej anteny) będzie wypromieniowywane dookólnie. Nie mniej jednak nie polecam umieszczania ciągle pracującego wzmacniacza w pobliżu swojego ciała. Kolejną sprawą może być problem z "sianiem" po sąsiednich kanałach. Testowałem taki wzmacniacz o mocy 1W i podczas, gdy ja sobie kozystałem, kolega z drugiego pokoju już nie mógł się połaczyć z sieciami o troszke słabszym sygnale.
    Ostatnio edytowane przez jackkk : 07-08-2012 - 22:39

  5. #5
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    W komunikacji radiowej 80% sukcesu to dobra antena i jej podlaczenie. Moc transmisji to ostatni element.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    W komunikacji radiowej 80% sukcesu to dobra antena i jej podlaczenie. Moc transmisji to ostatni element.
    Zgadza się, lecz dobry wzmacniacz potrafi również wzmocnić sygnał przychodzący, co skutkuje zwiększeniem czułosci, uzyskaniem możliwości połączeń z bardziej odległymi AP, oraz zwiększeniem prędkości przesyłu danych w stosunku do karty wi-fi bez podłączonego wzmacniacza.

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Sorry... gowno na wejsciu, gowno na wyjsciu - nie znasz tej zasady?
    Wzmocnienie sygnalu wejsciowego wzmacnia tez przynajmniej czesciowo smieci i zaklocenia ktore w nim sa. Ja bym na to nie liczyl - raczej pomysl o solidnej antenie na poczatek, dobrze ja ustaw itd - wzmacniacz to ostatni element calej ukladanki. Poza tym taniej kupic karte o dobrej czulosci odbiornika :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Sorry... gowno na wejsciu, gowno na wyjsciu - nie znasz tej zasady?
    Wzmocnienie sygnalu wejsciowego wzmacnia tez przynajmniej czesciowo smieci i zaklocenia ktore w nim sa. Ja bym na to nie liczyl - raczej pomysl o solidnej antenie na poczatek, dobrze ja ustaw itd - wzmacniacz to ostatni element calej ukladanki. Poza tym taniej kupic karte o dobrej czulosci odbiornika :-)
    Sorry....a testowałeś kiedykolwiek jaki kolwiek wzmacniacz ? Ja testowałem wzmacniacz o mocy 1W (na układzie SKY65135-21), który wzmacnia również sygnał przychodzący. Po podłaczeniu z kartami opartymi na układach : Zydas, AR9271, AR9170 uzyskiwałem większą czułość, stabliniejsze połączenia, oraz wyższe transfery danych. Testowałem karte alfa 036NHA na układzie AR9271-AL1A UB91C z Tp-link WN722 na układzie AR9271-AL1A UB94 + w.w. wzmacniacz i okazuje się, że WN722+wzmacniacz spisuje się troszeczke lepiej. Testowałem również przerobioną karte alfa 036NHA z zamienionym układem z tp-linka, czyli AR9271-AL1A UB94 i okazuje się, że tp-link ze wzmacniaczem wcale nie działa gorzej. Kolejną sprawą jest, że każda alfa ma w sobie jakiś wzmacniacz np. alfa 036NHA zawiera wzmacniacz SiGe SE2576L, dzięki temu jest bardziej czuła i ma większą moc. Alfy 050/051 NH zawierają w sobie 2 wzmacniacze - jeden dla 2,4, drugi dla 5GHz. Karty oparte o układy RTL8187L również zawierają w sobie oddzielne wzmacniacze.
    Nie zmienia to faktu, że antena jest bardzo ważna, nie mniej jednak podłączając dobry wzmacniacz do karty, która nie zawiera w sobie dodatkowych wzmacniaczy przynosi pozytywne efekty.
    Ostatnio edytowane przez jackkk : 07-11-2012 - 19:58

  9. Domyślnie

    Cytat Napisał jackkk Zobacz post
    wzmacniacz o mocy 1W (...) wzmacnia również sygnał przychodzący.
    Dowód lub źródło proszę.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mad_Dud Zobacz post
    Dowód lub źródło proszę.
    Jeśli chcesz dowód to kup sobie taki wzmacniacz i samemu zrób testy.
    Fotki mojego wzmacniacza masz poniżej:
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting
    ImageShack® - Online Photo and Video Hosting

    Opis wzmacniacza:
    The easiest way to expand your wireless network's signal strength
    Works with IEEE 802.11g and 802.11b wireless LAN devices
    Stronger output power
    Increase your wireless coverage and throughput
    Equipped with Signal Activity LED
    Easy to install - just plug in and it begings working
    Improves the link quality and coverage distance of WLAN devices
    1,000mW output power
    Booster can be used for various environments
    Supplied with detachable 5 dbi antenna
    Bi-directional, half-duplex, time division duplex senses RF carrier from transmitter automatically switch receiving to transmitting mode
    Frequency response: +/- 1 dB over operating range
    2.4 ~ 2.5 GHz frequency range
    12 dB Receiver Gain
    15dB Transmit Gain
    Two (2) reverse SMA jack connectors
    Constructed of cast aluminum


    output power: 1000mw
    noise figure: 3.5db
    frequency range: 24002500MHZ
    power adaptor: 5-6V/DC 105-250V for AC ad

    1w Wifi Broadband Amplifier Wholesale Cheap Low Price - Buy Amplifier,Broadband Amplifier,Wifi Broadband Amplifier Product on Alibaba.com
    Ostatnio edytowane przez jackkk : 07-11-2012 - 21:20

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj