Pokaż wyniki 1 do 5 z 5

Temat: zmienna sila sygnaly

  1. #1

    Domyślnie zmienna sila sygnaly

    odleglosc router (wag200g) - pc (dlink, ubuntu) ~10 metrow, 40 cm sciana pomiedzy. Do routera jest podlaczony inny pc przez ethernet.

    sila sygnalu sie wacha, od 30% do 90%, kozystam z kanalu 7, nie ma innych sieci w poblizu.

    Dlaczego sa takie wachania sygnalu?

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    /tmp
    Postów
    30

    Domyślnie

    Sporawa anomalia, jesli to nie problem softwareowy to moze sprawdz czy masz opcje ustawienia poziomu mocy sygnalu, jesli router wykorzystuje 100% mocy to jesli jednak masz w okolicy jakas siec to zmniejsz level bo byc moze sygnaly nachodza na siebie i moze byc problem.

    Zmiana kanalu, Twoja karta powinna miec jakis soft do testowania frame'ow, przetestuj kazdy kanal i ocen procentowo straty per kanal na transmisji.

    Na 2,4 GHz jest opcja 13 kanalow ale tylko 3 z nich sa do rozdziewiczenia w kombinacji 1,7,13 lub 1,6,11.

    Szumy moga polozyc wireless, zostaje testowac kanaly lub antena o wiekszym zysku do poprawy stosunku sygnalu do szumu.

    Jesli masz w wifi-card opcje sprawdzania szumow to potestuj stumblerem ich poziom(noise), moze cos Ci to podpowie.

    Pozdro.
    Ostatnio edytowane przez pr0t : 01-20-2009 - 17:14
    " Wszystko, co ma początek, ma też koniec. Widzę nadchodzący koniec. Widzę rozciągającą się ciemność. Widzę śmierć ."

  3. #3
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    40cm to cholernie gruba sciana!

    Z czego ona jest zrobiona? Beton? Zelbeton? Cegla?
    Tlumienie na takiej scianie jest OGROMNE wiec nie dziw sie ze taki sygnal bedzie. Zastosowanie anteny kierunkowej tez nic nie da - wieksze bedzie odbicie niz sygnal przechodzacy przez sciane niestety.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  4. #4

    Domyślnie

    A jakie masz zabezpieczenia uruchomione na tym linksysie? Pytam bo ja kiedyś prowadziłem małe badanie do pracy inż. i przy włączonym WPA miałem też takie skoki. Spróbuj na różnych ustawieniach. I zobacz też co się dzieje jak uzyjesz innej karty bezprzewodowej, czy też innego kompa.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4yki Zobacz post
    A jakie masz zabezpieczenia uruchomione na tym linksysie? Pytam bo ja kiedyś prowadziłem małe badanie do pracy inż. i przy włączonym WPA miałem też takie skoki. Spróbuj na różnych ustawieniach. I zobacz też co się dzieje jak uzyjesz innej karty bezprzewodowej, czy też innego kompa.
    OMFG spójrz na date :P

    nie lepiej by ci było w tamto miejsce doprowadzić sobie neta po kablu

Podobne wątki

  1. Największa zmienna
    By Doberman in forum C/C++
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 01-12-2009, 13:27

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj