Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 17

Temat: Złodziej , mam jego dane

  1. #1

    Domyślnie Złodziej , mam jego dane

    Witam , rok temu grałem sobie w ruletkę i wygrałem 200zł , nie miałem w tedy konta w banku więc kase przesłąłem na pay pal , dałem ofertę na zleceniach że chcę aby ktoś przesłał mi pieniądze przekazem do domu , a ja mu wyśle 200zł na pay pala , leszcz mnie oszukał (wiem jestem fajerem) .
    Mam jego dane (kotaktowe , wiem gdzie mieszka , kto go uczy , dane jego dziewczyny no wszystko ) Koleś na potęge okrada ludzi (mozna go znaleźć na różnych portalach ) Teraz pytanie czy go zaszantażować ? Czy podać się za policjanta ? Czy wysłac pisno o wszczęciu postępowania ?

    Pomóżcie Pozdro

    ps. nie robie tego dla kasy tylko dla sprawiedliwości i satysfakcji .

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Prawda jest taka ze nic mu nie mozesz zrobic poza tym ze nieco szumu. Kase wyslales mu sam, bez zadnej pisemnej umowy itd wiec nie wiem czego oczekujesz. Za glupote sie placi i tyle.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Prawda jest taka ze nic mu nie mozesz zrobic poza tym ze nieco szumu. Kase wyslales mu sam, bez zadnej pisemnej umowy itd wiec nie wiem czego oczekujesz. Za glupote sie placi i tyle.
    Dobra dobra , ale chyba jednak od tego jest ten dział aby jakoś porozmawiać o danej kwestii a nie mówić mi to co wiem Wiem że było to głupie , ale chyba koleś jest oszustem i mam prawo jakoś się zemścić ...
    Planuję mu zagrozić jakims tam listem niby z policji , ze jeśli nie rozwiąże się sprawy polubownie to grożą mu konsekwencje . A jak to nie da efektu to zadzwonie do szkoły i "narobię szumu " .

    Pozdro

    ps. macie jakieś wzory pism z policji ?

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Cytat Napisał Vendetta Zobacz post
    ale chyba koleś jest oszustem i mam prawo jakoś się zemścić ...
    Zemscic na nim za co? Za wlasna naiwnosc? Sorry... sam sie prosiles o klopoty. Jak juz koniecznie chcesz sie mscic to tylko uwazaj aby to co robisz bylo legalne, bo ty zrobisz cos glupiego a koles to zglosi i to ty lezysz a nie on, pomimo tego ze cie oszukal (to nikogo nie bedzie obchodzic jesi zlamiesz prawo).
    Cytat Napisał Vendetta Zobacz post
    Planuję mu zagrozić jakims tam listem niby z policji , ze jeśli nie rozwiąże się sprawy polubownie to grożą mu konsekwencje . A jak to nie da efektu to zadzwonie do szkoły i "narobię szumu " .

    Pozdro

    ps. macie jakieś wzory pism z policji ?
    Pismo jak juz to od twojego prawnika a nie falszowanie korespondencji od sluzb jakichkolwiek, bo zaloze sie ze na to jest paragraf...
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-08-2013 - 02:53
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Zemscic na nim za co? Za wlasna naiwnosc? Sorry... sam sie prosiles o klopoty. Jak juz koniecznie chcesz sie mscic to tylko uwazaj aby to co robisz bylo legalne, bo ty zrobisz cos glupiego a koles to zglosi i to ty lezysz a nie on, pomimo tego ze cie oszukal (to nikogo nie bedzie obchodzic jesi zlamiesz prawo).


    Pismo jak juz to od twojego prawnika a nie falszowanie korespondencji od sluzb jakichkolwiek, bo zaloze sie ze na to jest paragraf...
    Ok ale czy on mnie nie oszukał mówiąć " Pan wysle mi pieniądze na PayPal-a a ja Panu przesle je przekazem ? "

    Mi nie chodzi o zyska , odebranie pieniędzy tylko aby jakoś się odegrać , aby nie miał tej satysfakcji (a zebym ja ja miał ) ...

    Czy socjotechnik robi wszystko zgodnie z prawem ?

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Generalnie odpowiedz brzmi TAK.
    Jest ogromna roznica miedzy socjotechnika a oszukiwaniem kogos i wysylaniem falszywych dokumentow. Widac o socjotechnice tez nie wiesz za wiele skoro rozumiesz ja tak jak widac po Twoim pytaniu.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Generalnie odpowiedz brzmi TAK.
    Jest ogromna roznica miedzy socjotechnika a oszukiwaniem kogos i wysylaniem falszywych dokumentow. Widac o socjotechnice tez nie wiesz za wiele skoro rozumiesz ja tak jak widac po Twoim pytaniu.
    Mitnick działal zgodnie z prawem ? ;>
    To do czego słuzy socjotechnika ? Do zabawy w pozyskiwanie danych ? Chhyba w poradnikach,wikipedi i książkach nie bez przyczyny na osobę której dane pozyskuje socjotechnik mówią/piszą "ofiara" .

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Czyzbys byl nastepna osoba co sie o Mitnick'u naczytal i mysli ze wie wszystko o socjotechnice?
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Czyzbys byl nastepna osoba co sie o Mitnick'u naczytal i mysli ze wie wszystko o socjotechnice?
    hahahah . Nie . Po prostu o nim słyszałem . Nie jestem socjotechnikiem i nie chce , ale chce ją wykorzystać .
    Może ktoś sensownie odpowiezieć a nie czepiac sie szczegółów czy słówek ?
    Sam sobie poradze , ale liczyłem na jakies pomysły , widze że ta częśc forum umiera ...

  10. #10
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Chcesz sensowenej odpowiedzi? Prosze bardzo!

    Forum umarlo gdy ludzie zaczeli przychodzic tu z takim wlasnie podejsciem - nie wiem nic, nie chce sie nauczyc, chce po prostu wykonac <costam> i miec wyniki. Niestety to tak nie dziala.
    Gdybys chcial sie czegos nauczyc, to dostalbys wskazowke gdzie sa wlasciwe materialy, gdzie sa ludzie ktorzy temat znaja po przekatnej bo tym sie zajmuja kazdego dnia (bardzo czesto zawodowo) ale jak sam napisales nie jestes tym zainteresowany.

    Pomijajac kwestie (nie)legalnosci tego co checsz zrobic, patrzac na Twoj ostatni post obawiam sie ze jeszcze dlugo nie bedziesz w stanie nawet napisac pisemka ktore wygladaloby jak to wyslane przez Policje/prkourature/itp nie wspominajac o stworzeniu wrazenia wiarygodnosci. Przed Toba wiele nauki i prob jesli chcesz miec efekty. Niestety drogi na skroty nie ma.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj