Pokaż wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Komunikator + Indy TCPClient/Server (NIE SOCKETY!)

  1. #1

    Domyślnie Komunikator + Indy TCPClient/Server (NIE SOCKETY!)

    Witam!

    Na stronie 4programmers jest artykuł opisujący jak napisać proste programy oparte na komponentach Indy. Oto link do tego artykułu związanego z protokołem TCP:
    INDY :: 4programmers.net
    Jest tam opisane, jak napisać prosty program wysyłający między sobą wiadomości tekstowe. Poinstruowany tymi wskazówkami napisałem coś takiego. Jednak jest pewien problem - aplikacja serverowa otrzymuje wysłany przez klienta tekst, lecz dopiero po rozłączeniu klienta. A rozłączanie i łączenie się z aplikacją serverową za każdym razem jest conajmniej bezsensowne Zapewne zostało to napisane tak, bo w tym artykule klient server to jeden program. Kod, dzięki któremu na komponencie Memo1 wyświetlany jest przesłany tekst wygląda tak:

    Memo1.lines.Add('Otrzymany tekst: ' + Athread.Connection.AllData);
    Ma ktoś jakieś pomysły jak zrobić, aby aplikacja serverowa pokazywała w polu Memo1 przesłany tekst zaraz po jego otrzymaniu, a nie po rozłączeniu klienta?

    Pozdrowionka
    Ostatnio edytowane przez reiko : 12-10-2010 - 20:05

  2. #2

    Domyślnie

    dlaczego piszesz to w środowisku dcc, najgorszym kompilatorze jaki można spotkać ?
    Nie wygodniej mieć kontrole nad całym swoim projektem i nabywać dobre umiejętnośći ?
    W tym środowisku programujesz na poziomie Javy albo C#, bez sensu uczyć się Pascala żeby korzystać z Borlanda, skoro można to zrobić tak samo w czystej Javie albo C#.

    Napisz to w czystym Pascalu/C/C++/Asembler na gniazdach sieciowych, miej kontrole nad tym co robisz bo z tego co widze teraz, nie masz pojęcia nawet co ten program robi.

    Na twoim miejscu nie dziwiłbym się że nikt Ci tutaj nie odpisuje ...
    Na niższym poziomie programowania będzie Ci ciężej niż myślisz. W Borland nie dostrzegasz 75% tego co na prawde robi stworzony przez ciebie software.

    Szukasz tylko jak najprostszych rozwiązań, które zrobią wszystko za ciebie, wstawisz komponent który połączy, napisze i bóg wie co jeszcze przyjdzie komu do głowy.
    Ostatnio edytowane przez g3t_d0wn : 12-11-2010 - 15:19

  3. #3

    Domyślnie

    Problem rozwiązany.

    Swoją drogą - dlaczego piszesz takie pierdoły? To jest jak odpowiedź pytaniem "Dlaczego ludzie jeżdżą samochodami?" Przeciez można jeździć rowerem. Dzięki temu można poznać dokładniejszą budowę drogi asfaltowej, bo przecież po niej jeździmy, prawda? Nie rozumiem tych wszystkich ludzi...

    A tak poważnie - wybór tego w czym pisze to moja sprawa. Poza tym jest masa słynnych i dobrych programów, które zostały napisane w Delphi, więc nie wiem po co się tak żołądkujesz

  4. #4

    Domyślnie

    Ja mam totalnie wyjebane na twoją przyszłość czy w środowisku jakim programujesz etc.
    Nie porównujmy jazdy rowerem do programowania bo to nie jest to samo, nietrafnie porównujesz dwie bardzo odległe sobie rzeczy.

    Jestem tu tylko po to żeby doradzać, a co ty z tym zrobisz, nie interesuje mnie to.
    Na koniec chciałbym dodać, że gdybyś programował w czystym języku tak jak Tobie doradzam, nie byłoby tego tematu założonego przez twój nick.
    Ostatnio edytowane przez g3t_d0wn : 12-12-2010 - 18:40

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj