Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Android wygrywa z iOS !

  1. #1

    Domyślnie Android wygrywa z iOS !

    Zapraszamy do bardzo ciekawego artykułu zamieszczonego na stronie Android wygrywa z iOS ! który opisuje zalety androida
    i jego wyższość nad iOS!


    Blog IT - telefony z Android, Windows, iOS i inne nowe technologie - Web-News.pl

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    1. Artykul nie opisuje zalet zadnej platrofmy, podaje tylko czego sprzedano wiecej... wiec nie szaljmy z sensacyjnymi tytulami albo rekomendacjami artykulu, ktory nie zawiera nawet tego co napisales tu na forum.
    2. W zaden sposob nie mozesz wykazac wyzszosci Androida nad iOS bo ktore bedzie lepsze zalezy od tego jak wykonasz porownanie i w jakim kontekscie a powolywanie sie na Gartnera jest no coz... no comment


    Ja bardzo lubie Androida ale na codzien uzywam iPhone'a (mam tez telefony na Widnows Mobile ale to inny temat). Kazdy system ma swoje wady i zalety ale patrzac realnie z punktu widzenia bezpieczenstwa przynajmniej, Android to totalny koszmar. Oto dlaczego:

    1. Aktualizacje OS'u
    Apple wypuszcza w miare regularne aktualizacje oprogramowania, widziales aktualizacje Androida wypchnieta do klientow przez operatora telefonii komorkowej? Ja w zyciu nie slyszalem o tym... Po prostu za 2 lata jak wygasa kontrakt masz kupic nowy telefon a przez te 2 lata mozesz sobie nosic w kieszeni OS ktory w momencie zakupu telefonu mial juz 6-12 miesiecy i w ktorym sa publicznie znane dziury.
    Rozwiazanie: kupic telefon od dystrybutora, bez kontraktu z siecia komorkowa - placisz za telefon, tracisz na promocjach w sieci, itd ale przynajmniej masz aktualizacje jak producent je wypusci. Takie cos nie ma prawa bytu - przecietny klient nigdy takiego zakupu nie dokona - caly model bezpieczenstwa i aktualizacji jest zepsuty przez operatorow telefonii komorkowej, ktorym na reke jest nie robic aktualizacji bo za 2 lata sprzedadza nastepny telefon.

    2. Integracja z systemami 'korporacyjnymi'
    Podpiecie Androida do serwera Exchange jest mozliwe ale w praktyce dziala jakby chcialo a nie moglo. Fajnie ze AD moze wypchnac polityke hasel do telefonu itd, to dziala ale bateria trzyma 30-40% krocej bo uzywasz Exchange'a...
    Rozwiazanie: nie podpinac do Exchange albo nosic dodatkowo juice-pack i ladowac telefon w ciagu dnia bo jak dostajesz wiecej maili to bateria moze pasc zanim wrocisz do domu :-( Mam nadzieje ze to poprawia w nastepnych wersjach softu ale... patrz punkt 1 powyzej!

    3. Bezpieczenstwo aplikacj
    Play czyli dawne Marketplace - brak kontroli powoduje szybki rozwoj ale jednoczesnie otwiera rynek na nowe zagrozenia. Bylo przeciez wiele raportow o aplikacjach ktore byly przerabiane, tzn sciagane z marketplace, dodawano malware, przepakowywano i wysylano spowrotem do marketplace... Sciagasz aplikacje z dodanym malware i instalujesz na dziurawym systemie operacyjnym - hmmmm, przeciez nic zlego nie moze sie wydazyc, prawda?
    Rozwiazanie: dokladna kontrola jakosci i dzialania aplikacji zanim trafia w rece klientow - tylko Google moze to zrobic

    Dalej mozemy wyciagnac temat szyfrowania danych, ASLR itd, itp.
    Pamietaj ze to jest forum o bezpieczenstwie i akurat w tej dziedzinie Android niestety nie umywa sie do iOS, tak wiec stwierdzenie 'wyzszosc nad iOS' mozesz miedzy bajki wlozyc...

    P.S.
    Nowy user na forum, 3 posty na forum w ciagu godziny, wszystkie reklamujace Twoj blog nafaszerowany reklamami... kryptoreklamie dziekujemy ale jesli mialbys jakis na prawde super artykul to zrobimy wyjatek. Jak na razie zbierasz punkty do bana na forum. My tez znamy triki SEO.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 08-17-2012 - 09:20
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. Domyślnie

    Trochę nie mogę się z tym zgodzić. Miałem telefony z tymi dwoma systemami i jednak każdy posiada swoje wady oraz zalety. Android jest zdecydowanie najpopularniejszy niemniej ios również jest bardzo wygodny. No i mam wrażenie,że chodzi szybciej ( chociaż może jest to w dużej mierze zasługa telefonu).

    Aplikacji i gier jest bardzo wiele. Tutaj:
    Gry na iPhona - YourApps.info - Sprytna strona smartfona

    Dla przykładu można sobie poczytać jakie aktualnie najnowsze gry wyszły na ios. Jak widać jest ich sporo. Praktycznie każda obecnie aplikacja, która jest tworzona na urządzenia mobilne obsługuje zarazem ios jak i android.
    Sam aktualnie działam na iphonie. Mogę Wam polecić kilka świetnych gierek, których na przykład nie uświadczycie na androidzie ( no chyba,że ktoś stworzy z czasem nową wersję):
    Smash Cops
    Hidden Objects
    N Y Zombies

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Oczywiscie ze wizualnie iOS dziala szybciej bo nie zezwala na dzialanie aplikacji w tle wiec najczesciej siedzi bezczynnie czekajac az cos wcisniesz... to tez przeklada sie na baterie.

    Kwesite bezpieczenstwa sie zmieniaja ciagle ale nadal iOS jest bezpiecznieszy niz Android, zwlaszcza ze operatorzy komorkowi modyfikuja firmware i dodaja swoje smieci a pozniej maja w dupie robienie aktualizacji i uzytkownik jest uwalony na dobre z dziurawym softem.
    Android jak najbardziej tak, pod warunkiem ze kupisz telefon od Google albo producenta/importera a nie od operatora. Nawet producenci jak Samsung, Sony czy co tam jeszcze popularne dzisiaj, oni tez dodaja swoje smieci do Androida i tez sa w plecy z aktualizacjami ale przynajmniej wypuszczaja je z opoznieniem...
    W przypadku iOS Apple wypuszcza nowa wersje i w ciagu 24-48h kazdy user na swiecie ma informacje ze jest nowa wersja softu do instalacji.

    W kontekscie artykulu przytoczonego przez autora watku, nadal twierdze ze "Android wygrywa z iOS" jest falszywym twierdzeniem bo artykul ani nie podaje w jakiej kategorii porownuje ani nic - szczerze mowiac nie ma w ogole uzytecznej tresci a jedynie chwytliwy tytul.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    woj. Lubuskie. Dokładniej się nie da
    Postów
    405

    Domyślnie

    Cytat Napisał TQM Zobacz post
    Kwesite bezpieczenstwa sie zmieniaja ciagle ale nadal iOS jest bezpiecznieszy niz Android
    Tomasz, powiedzmy sobie szczerze. Każdy system mobilny jest bezpieczniejszy niż Android.
    Jeśli nie będziesz mieć pod górke, nigdy nie dojdziesz na szczyt.

  6. #6

    Domyślnie

    trzeba po prostu androida zabezpieczyć

  7. #7
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Z zabezpieczeniem androida to powodzenia - blackphone nie dal rady 10 minut usiedziec bez root'a i to bez podmiany boot-loader'a a z definicji android tam byl przerabiany aby byl bezpieczny...
    Jak ktos chce bezpiecznego androida to musi kupic telefon od Google prosto - wtedy ma sie jakas tam szanse, ale jak kupic samsunga czy inne a niech reka strzeze... od operatora sieci to mamy przewalone.

    @Piatkosia - jak na razie WP8-WP10 sa najbezpieczniejsze z tego co wiem bo sa jeszcze bardziej zamknieci niz Apple, ale to chyba w przypadku Microsoftu zadna nowosc
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  8. #8

    Domyślnie Windows

    Z iOS może i wygrywa, ale od Windowsa dostaje straszne baty

  9. #9

    Domyślnie

    dla mnie android też jest lepszy

  10. Domyślnie Google phone

    Warto tez odnotować, że Android zapewne będzie dostępny w telefonach Google Phone, które mają wyjść jeszcze w tym roku jak piszą Lepiej Widoczni. Jeśli to prawda to Android wymiecie konkurencję

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj