Pokaż wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Algorytmy F5, F3 i inne hardcory

  1. #1

    Domyślnie Algorytmy F5, F3 i inne hardcory

    Witam

    Mam takie zacięcie do steganografii ostatnio, się tym zainteresowałem i robię różne programiki, wiadomo zaczęło się od LSB dla BMP i PNG bo bezstratne, pewnie dorzucę GIFa, teraz działam z WAVE, myślę że LSB zadziała, bo WAVE jest bezstratny , mam też gotowe namiary na algorytm do MP3
    Znalazłem też u was na forum o HTML, ciekawe i o txt w txt, to pewnie też dorzucę do programu jeśli okaże się mało czasochłonne.

    Jednak trochę to maławo, w googlach wyskakuje mi coś takiego: F5, F3 i jsteg, hmm wiem że F5 jest do JPEGa używany, ale nigdzie nie widzę jego opisu ma ktoś może coś o tym algorytmie ?

    Czy możecie mi polecić jakieś forum, może książkę, albo coś co mnie nakieruje na nowe rozwiązania, może być także coś z czym wy się spotkaliście a o czym tu nie wspomniałem, byłbym wdzięczny.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tryllion Zobacz post
    Witam
    Jednak trochę to maławo, w googlach wyskakuje mi coś takiego: F5, F3 i jsteg, hmm wiem że F5 jest do JPEGa używany, ale nigdzie nie widzę jego opisu ma ktoś może coś o tym algorytmie ?

    Czy możecie mi polecić jakieś forum, może książkę, albo coś co mnie nakieruje na nowe rozwiązania, może być także coś z czym wy się spotkaliście a o czym tu nie wspomniałem, byłbym wdzięczny.
    hej,

    wszystkie algorytmy ktore podajesz, sa opracowane dla JPEG. Zazwyczaj opisow dobrych algorytmow dla steganografii musisz szukac u zrodla - czyli w tym przypadku glownie artykuly (tylko angielskojezyczne).

    Z tego co pamietam opis zarowno F5 jak i JSteg jest dostepny, wiec poszukaj lepiej (oczywiscie w angielskich zrodlach).

    Od siebie dodam ze oba algorytmy sa obecnie malo bezpieczne (moze poza pewnymi odmianami F5).

    Jesli chodzi o literature mozesz zaczac np. od http://www.amazon.com/Digital-Waterm.../dp/B001E7JRTS

    Sa tam dobrze opisane podstawowe informacje, ktore opisuja krotko fundamentalne mechanizmy. Procz tego pozostaje Ci szukanie odpowiednich artykulow ;-)

  3. #3

    Domyślnie

    O dziękli, już zapomniałem o moim wpisie tutaj, faktycznie z JPG już tak źle w anglojęzycznej części internetu nie jest :P

    Teraz męczę MP3, oprócz MP3Steg to chyba nic nie ma, jeśli by ktoś coś słyszał o MP3 steganografii, jakąś książkę, artykuł byłbym wdzięczny, na razie jestem na poziomie przeszukiwania google i jak wspomniałem tylko ten StegMP3 to coś konkretnego tak to lipa z miodem

Podobne wątki

  1. algorytmy eli
    By dawid19 in forum Delphi/Pascal/Lisp
    Odpowiedzi: 2
    Autor: 07-26-2010, 08:20
  2. [C] zamiana słów na inne
    By raphel55 in forum C/C++
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 10-24-2008, 19:48
  3. Inne ip
    By tasior123 in forum Newbie - dla początkujących!
    Odpowiedzi: 6
    Autor: 07-17-2007, 17:38
  4. Jak łamać algorytmy??
    By andrew8666 in forum Kryptografia
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 05-23-2007, 21:18
  5. algorytmy na wtorek,pomoze ktos? (eli2.0)
    By zed0 in forum /dev/null
    Odpowiedzi: 1
    Autor: 05-21-2007, 08:09

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj