Pokaż wyniki 1 do 2 z 2

Temat: Na ile VPN jest bezpieczny - laik pyta fachowca

  1. #1

    Domyślnie Na ile VPN jest bezpieczny - laik pyta fachowca

    Witam
    Otwieram portal internetowy, który częściowo będzie kopiował dane z innego PŁATNEGO portalu. Dodam tylko, że ten portal ma około 6000 wejść na stronę miesięcznie. Wykupując u nich dostęp za około 2500 zł/rok nie obawiam się, że mnie zablokują i nie oddadzą pieniędzy, tylko że pociągną mnie do odpowiedzialności prawnej itd. Do dziś korzystałem z ich portalu nieodpłatnie w zamian za informacje, którymi się wymienialiśmy, ale ostatecznie mnie zidentyfikowali i postanowili zablikować...pech. I teraz muszę kombinować...Proszę o porady i odpowiedź na poniższe pytania, bo teraz na pewno zwiększyli czujność.

    1. Czy zabezpieczając się za pomocą VPN mogę liczyć na anonimowość. Wiem, że nic nie daje 100% pewności. Chodzi mi raczej o to, czy łatwo jest znaleźć fachowca i ile to kosztuje, który może mnie namierzyć mimo, że loguję się przez VPN. W filmach akcji jest to dość łatwe dla hakerów pracujących dla służb itp., ale czy firma, która ma roczny dochód około 0,5 - 1 mln zł/rocznie może sobie pozwolić finansowo na taką usługę? Czy może mnie obciążyć w sądzie kosztami "namierzania"?

    2. Czy łatwo jest zidentyfikować mnie, że loguję się właśnie przez VPN i wtedy dalej drążyć temat?

    Będę bardzo wdzięczny za wszelkie porady specjalistów w tym zakresie!

    PZD

  2. #2

    Domyślnie

    trasowanie cebulowe zapewnia w dużym stopniu anonimowość. Ciężko jest kogoś namierzyć aby to zrobić ktoś musiałby byc w twojej sieci i śledzić pakiety wychodzące, wtedy nie byłoby problemu.

    Czemu niby mieliby Cie obciązyć kosztami za usługę "hakeraa" to ich koszta.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj