Pokaż wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Uczyć się html czy męczyć juz html5 ?

  1. #1

    Domyślnie Uczyć się html czy męczyć juz html5 ?

    Witam,tak jak w temacie,uczyć się html czy męczyć juz html5 ? Jestem zielony i dopiero chce zacząć uczyć się tworzenia stron (namowa brata by pomóc mu przy zleceniach). Wiem że html5 jest nowszy ale angielskie poradniki dla kompletnie zielonej osoby mogą być ciężkie.
    http://1.bp.blogspot.com/_Us1f3piXQ2Q/TCDgRuVkZQI/AAAAAAAAC_k/P2Imc9ja6FY/s1600/Fairy+Tail+Logo+5.jpg

  2. #2

    Domyślnie

    Chcesz sie uczyc robienia frontendu? Zacznij od:
    Bootstrap
    rzuć też okiem na Foundation: The Most Advanced Responsive Front-end Framework from ZURB
    a potem obejrzyj wszystkie odcinki treehouse na YT.
    Jak to opanujesz bedziesz juz niezlym zawodnikiem
    Ostatnio edytowane przez lame : 04-03-2013 - 23:01
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pomoglo nic a nic
    http://1.bp.blogspot.com/_Us1f3piXQ2Q/TCDgRuVkZQI/AAAAAAAAC_k/P2Imc9ja6FY/s1600/Fairy+Tail+Logo+5.jpg

  4. #4

    Domyślnie

    Zapomnialem wspomnieć o wzorcach projektowych g:"website design patterns", "F pattern"

    Cytat Napisał The_V Zobacz post
    Nie pomoglo nic a nic
    Może nie jesteś stworzony do bycia webdeveloperem. Zajmij się czymś prostszym, np. lepieniem wazoników
    Ostatnio edytowane przez lame : 04-05-2013 - 20:40
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Zapomnialem wspomnieć o wzorcach projektowych g:"website design patterns", "F pattern"


    Może nie jesteś stworzony do bycia webdeveloperem. Zajmij się czymś prostszym, np. lepieniem wazoników
    A Ty moze nie próbuj pomagać gdy nie potrafisz ?
    http://1.bp.blogspot.com/_Us1f3piXQ2Q/TCDgRuVkZQI/AAAAAAAAC_k/P2Imc9ja6FY/s1600/Fairy+Tail+Logo+5.jpg

  6. #6

    Domyślnie

    Ty nie oczekujesz pomocy, Ty oczekujesz prowadzenia za rączkę.
    Dostałeś materiałów na 2 miesiące nauki, a następnego dnia piszesz że nie pomogło.
    Cóż innego pozostaje aniżeli wyśmiać i potępić taką postawę.
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Napisał lame Zobacz post
    Ty nie oczekujesz pomocy, Ty oczekujesz prowadzenia za rączkę.
    Dostałeś materiałów na 2 miesiące nauki, a następnego dnia piszesz że nie pomogło.
    Cóż innego pozostaje aniżeli wyśmiać i potępić taką postawę.
    Przeczytaj człowieku ze 100 razy mój 1 post w tym temacie -.- Proszę o coś nie po angielsku a Ty sypiesz angielskimi stronami -.- nie nauczyli Cie czytania ze zrozumieniem czy jesteś za głupi na to ?

    Ale żeby nie było że się kłócę to co sądzicie o podręcznikach : Bill Sanders "Podręcznik HTML5" i Włodzimierz Gajda "HTML,XHTML I CSS Praktyczne Projekty" ?
    Ostatnio edytowane przez The_V : 04-06-2013 - 10:26
    http://1.bp.blogspot.com/_Us1f3piXQ2Q/TCDgRuVkZQI/AAAAAAAAC_k/P2Imc9ja6FY/s1600/Fairy+Tail+Logo+5.jpg

  8. #8

    Domyślnie

    HTML 5

    Pytanie czy uczyć się HTML czy HTML5, to tak jakby spytać, czy uczyć się jeżdzić samochodzem czy może samochodem z elektrycznymi szybami.
    HTML5 od HTML4 różni się garstą znaczników, header, aside, footer itp, co można bardzo zgrabnie imitować w HTML4 tworząc divy o klasach header, aside i footer itd. OK, jest jeszcze video, audio oraz canavas ale na tym koniec, przy czym ten ostatni bez JS'a ani rusz.

    Zatem tak postawione pytanie dla mnie świadczy o pełnej niewiedzy, na tej podstawie postanowiłem pierwotnie darować sobie kopiowanie wikipedii zamiast tego podsuwając materiały do nauki.
    Ostatnio edytowane przez lame : 04-06-2013 - 12:48
    światło mądrości oświetla drogę z nikąd do nikąd

  9. #9

    Domyślnie

    HTML wersja 5 nie jest jakimś innym językiem.
    To nowa specyfikacja starego znajomego HTML.
    Dodano co nieco, zrezygnowano z pewnych rozwiązań (ale są o cichu obsługiwane) i polepszono współpracę z JavaScriptem.
    Podsumowując - książek i materiałów w sieci jest od czorta.
    Wybierz sobie coś i zacznij pisać. To jedyny sposób nauki.
    Ja polecam Codecacademy, jeżeli znasz choć trochę angielski.

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj