Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki 11 do 15 z 15

Temat: Ukrywanie danych w plikach .txt

  1. #11
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Postów
    94

    Domyślnie

    Ja to bym zakodował i po sprawie;



    Można też używć wbudowanej f-cji windows:

    jeśli używasz XP możesz na pliku PPM-->właściwości-->zaawansowane i zrobić szyfrowanie;

    Wtedy tylko na Twoim profilu mozna odczytać TXT
    -------------------

    dla bardziej zaawansowanych polecam ukrywanie strumieniowe:
    http://www.szary.pl/NTFS_avi_txt.txt

  2. #12
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Skąd
    Różne zakątki sieci.
    Postów
    995

    Domyślnie

    Hmm... Ukrywanie danych w tekscie? Hmm... Przy założeniu że tekst do ukrycia jest dużo krótszy od tekstu w którym ma być ukryty, można wykorzystać pewnej odmiany Brainfuck'a, zwanej l33t. Brainfuck jest językiem programowania składającym się z 8 instrukcji, ale jest pełen, w sensie turinga, po więcej informacji odsyłam do wikipedii. Jego odmiana l33t posiada takie same instrukcje, tylko inaczej wyrażone. O tym, jaką instrukcją jest dany WYRAZ decyduje liczba CYFR w nim zawartych. Jak już pewnie się domyślasz, tekst w którym ukrywasz kod musi być zakodowany za pomocą 1337 5p34k.
    http://nikowek.blogspot.com/
    Zbrojne Ramię Pingwina!
    -----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
    Version: 3.12
    GCS d- s++:++ a--- C+++ UL+++ P L+++ E--- W++ N++ o K- w--
    O M- V- PS PE Y PGP++ t+ 5 X+ R tv- b++ DI- D-
    G+ e- h! r% y?
    ------END GEEK CODE BLOCK------

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomasz_po Zobacz post
    a jak z obrazami .png i .jpg?
    z tymi rozszerzeniami raczej wątpie - a już w szczególności JPG. Tam każdy bajt jest ze sobą powiązany. Natomiast zupełnie odmienną budowę reprezentuje BMP który po headzie zapisany jest w postaci:
    R,G,B,0,R,G,B,0...(eof)


    Zupełnie nie rozumiem intencji twórców formatu bo ja potrafię z lotu zrobic własny format pliku o 25% mniejszy bez żadnej kompresji. No ale, że debile tego nie tworzyli to podejrzewam, że zostawili sobie w formacie miejsce na jakieś metadane - tak tylko sobie przypuszczam. Więc jeśli plik ma 1 MB to jesteś w stanie ukryć w nim ~250KB danych. Tylko zaznaczyć trzeba, że kodowanie takie jest nie jest już takim fajnym pomysłem bo wszyscy o tym wiedzą. Chodź jeśli ktoś przykładowo używa szyfrowania xxx i zrobi w photoshopie pasującą bmp (oczywiście najmniej podejrzliwe są normalne zdjęcia) do rozmiaru pliku po zaszyfrowaniu to na pewno jak wstawi te pliki w co 4-ty bajt w bmp to będzie to lepiej wyglądało niż przesyłać plik czysto zaszyfrowany - co oczywiście wzbudza większe podejrzenia jeśli ktoś jest na podsłuchu.
    To szyfrowanie o którym pisze SARS jest dobre, ale ma taką wadę, że na lokalnym komputerze złamanie tego zabezpieczenia wiąże się tylko ze złamaniem hasła SAM. Wydaje się dlatego pozornie, że nie jest to mocne kodowanie - ale nabiera mocy przy odpowiednim hasle. Ja mam 15 znakowe - a teraz zamierzam zmienić na 20-sto znakowe już z całego przedziału ASCII: P
    Ostatnio edytowane przez Elitegroup : 01-14-2009 - 23:20

  4. #14

    Domyślnie Patrz

    Jest program "Patrz" ze strony Ukrywanie informacji w tekście. Steganografia
    na końcu jest wersja pod linuxa windows i mac.

    Kilka skryptów, które pójdą na wszystkim.


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne wątki

  1. Odzyskiwanie nadpisanych danych
    By Dominik in forum Linux
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 11-28-2006, 10:17

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj