Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: [PERL]Przenoszenie wielopoziomowej tablicy asocjacyjnej między serwerami

  1. Domyślnie [PERL]Przenoszenie wielopoziomowej tablicy asocjacyjnej między serwerami

    Witam
    Zastanawiam się jak przenieśc wielopoziomową tablicę asocjacyjną, którą mam w bazie GDBM serializowanej Storable o wielkości ok 3Mb którą obsługuje MLDBM na serwer który ma nowego Debiana i Nowego Perla ale tam już MLDBM nie pracuje ponieważ do wersji 5.8.3 małżeństwo GDBM_File i MLDBM na Storablu fajnie śmigało a potem był rozwód .Próbowałem na wiele sposobów i poległem. Pozostaje mi jedynie przenieść bazę do SQL-ka ale nie mam koncepcji jak to sprawnie zrobić? ma ktoś jakiś pomysł?

  2. #2

    Domyślnie

    Ale w czym problem? Chcesz pod aplikacje ktora nie gada w sql podpiac baze sql?

  3. Domyślnie

    Cytat Napisał lame2 Zobacz post
    Ale w czym problem? Chcesz pod aplikacje ktora nie gada w sql podpiac baze sql?
    Mam dane w bazie których używam a stary serwer umiera więc potrzebuję przenieść dane z bazy która wykorzystuje wielopoziomowe tablice asocjacyjne do bazy opartej na SQL.
    Adaptacja programu do bazy SQL to prosta zabawa ale jak przenieść tablice asocjacyjna z moimi danymi do SQL to problem.
    Marcl

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcelKurpiel Zobacz post
    jak przenieść tablice asocjacyjna do SQL to problem.
    Mógłbyś to rozwinąć?
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 07-26-2013 - 15:21

  5. Domyślnie

    Cytat Napisał lame2 Zobacz post
    Mógłbyś to rozwinąć?
    Mam program który używa bazy danych GDBM na MLDBM Storable czyli zapisuje wielopoziomowe tablice asocjacyjne do plików tekstowych.
    np.
    $o{'cos'}=[1,2,[1,2[1,2[i tak max 10 poziomów]]]];

    problem w tym, ze jak przyjdzie mi zakładać recznie tabele w SQL to umrę w połowie roboty, bedzie tego z kilkaset tabel, wiec lipa.

    Gdzieś czytałem ale nie umiem tego znaleść, ze można przenieśc taka bazę do SQL automatycznie bez recznego dziergania.
    Marcel

  6. #6

    Domyślnie

    Jednym słowem chcesz przechować dane hierarchiczne w bazie relacyjnej.
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 07-26-2013 - 15:38

  7. Domyślnie

    Cytat Napisał lame2 Zobacz post
    Jednym słowem chcesz przechować dane hierarchiczne w bazie relacyjnej.
    Dane sa zapisywane przy pomocy serializacji jak płaski plik, przy odczytywaniu sa deserializowane i powstaje tablica asocjacyjna tylko taka porąbana.

    DBI Perla obsługuje MLDBM i GDBM więc musi być jakiś sposób aby to zrealizować, jak nic nie znajdę będę musiał sam napisać taki program ale na razie czarno to widzę chyba ze wena mnie dopadnie lub coś innego

  8. #8

    Domyślnie

    A czym się różni tablica asocjasyjna od hierarchicznego dokumentu XML?
    Szukaj w google pod "sql hierarchy pattern", jest kilka rozwiązań, wybór zależy od tego czy chcesz mieć optymalny insert, albo select, albo najmniejszą nadmiarowość.

    Najlepszy jest chyba Nested Set Model
    Ostatnio edytowane przez lame2 : 07-26-2013 - 22:45

  9. Domyślnie

    Cytat Napisał lame2 Zobacz post
    A czym się różni tablica asocjasyjna od hierarchicznego dokumentu XML?
    Szukaj w google pod "sql hierarchy pattern", jest kilka rozwiązań, wybór zależy od tego czy chcesz mieć optymalny insert czy select...
    Z asocjacyjnej można zrobić XML a z XML do SQL to jakiś pomysł.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcelKurpiel Zobacz post
    Z asocjacyjnej można zrobić XML a z XML do SQL to jakiś pomysł.
    Nie. Tworzysz jedną tabelę z 3 kolumnami i implementujesz Nested Set Model.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj