Witam !!!chyba cos nabroiłam.Nie znam się za dobrze na komuterze,ale postaram się opisac co namąciłam.
Tydzien temu avast znalazł jakiegoś trojana,wysłałam go do kwarantanny,ale od tego momentu coś działo się z kompem,strony sie nie otwierały,komutera wyłączyc nie potrafiłam bo jakieś dziwne programy nie pozwalały na zamkniecie systemu itp....
chodzi o co !!!!
dzis wpadłam na pomysł i wgrałam Windowsa Home Edition bo tylko takiego znalazłam w domu,wszystko byłoby ok tylko że mam 2 twarde dyski jeden ma 2 partycje c i d po 40gb a drugi ma 500gb i słuzy jako magazyn.
Przed formatem dysku c wypięłam dysk f (500gb) poniewaz wgrywałam sama Windowsa 3 raz w zyciu i bałam się że sformatuje równiez dysk f a tego bym nie przeżyła.
Windows śmiga,ale dysku f nie widac w narzedziach systemowych,pisze tylko że dysk podstawowy c jako dysk 0 podzielony na partycje i wszystko to jest ok,widac pendriva i cd rom,i pojawiła sie info że jest jakis dysk 1 dynamiczny"obcy"i jest przy nim znaczek żółty trójkącik z wykrzyknikiem.
w "mój komputer"nie widac tego drugiego dysku,w biosie go widzi,w menadzer urzadzeń widzi go.
Czytałam gdzies na forum że podobno Win xp proffesional widzi dyski dynamiczne a Home Edition nie.
PROSZE O POMOC BO NA TYM DYSKU 500GB MAM WSZYSTKIE ZDJĘCIA I FILMIKI MOJEJ 1,5 ROCZNEJ CÓRCI ORAZ mase dokumentów i pism.
licze na pomoc mądrzejszych osób w tej dziedzinie,bo pewnie dla nich po błachostka a ja nie mam dostępu do dysku magazynu.
Pewnie niepotrzebnie go wypinałam ,ale nie znam się na formacie przy wgrywaniu windowsa i miałam obawy że również go wykasuje,
Jak mieszkałam w Polsce to miałam sąsiada informatyka,lecz teraz w Norwegii jestem zdana tylko na siebie !!!
pozdrawiam Kasia i z reguły dziękuje !!!