Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 16

Temat: Linux Aurox 12.0

  1. #1

    Domyślnie Linux Aurox 12.0

    Tak jest, prosze o pomoc...
    Mam kilka pytan odnosnie linuxa ktorego zaczynam uzywac, jest to aurox 12.0 z hackin9, kiedys go sciagnalem a teraz chce sie w nim pobawic. Byla to wersja livecd ale zainstalowalem go na dysk. Moje pierwsze pytanie to - czy mozna wejsc z takiego linuxa na moje dyski fat32 i ntfs? szukalem, probowalem, (/mnt/windows(1,2)) <-- pomocy
    moje drugie pytanie, KADU - sciagnalem wersje kadu pod auroxa plik jest w rpm nie wiem jak go rozpakowac czy odpalic, wpisywalem w terminalu sciezke do niego, klikalem 2x tab szukajac komendy w terminalu ale nie za bardzo wiem ktora to z posrod 1500 komend, szukalem na google ale widocznie na takie proste pytania odpowiedzi juz nie udzielaja ;p to samo w faq na stornie auroxa, duzo sie nie dowiedzialem.

    Nigdy nie mialem doczynienia z linuxem, jestem "wychowany" na windupie... za wszystko bardzo zaluje, wiecej grzechow nie pamietam, prosze o pokute i rozgrzeszenie, czy jakos tak.

    Dajcie mi przynajmniej jakis link do prostego faq z linuxem...
    Ostatnio edytowane przez sic : 08-28-2007 - 11:48

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    FAT32 mozna czytac i pisac, NTFS tylko do odczytu - zapis jest mozliwy ale wysoce ryzykowny - odradzam...

    Co do KADU to je olej... uzywaj Gaim albo Pidgin (to nowa nazwa Gaim'a) - on obsluguje GG bez problemow...

    FAQ niech ktos inny podrzuci
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Dzieki wielkie, sciagam wlasnie gaim 1.5 czytam takie faq - http://dhost.info/auroxlinux/strony/komendy.html
    Mam nadzieje ze pomozecie mi postawic pierwsze kroki na linuxie.

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Na ile bedzie to mozliwe - czemu by nie choc generalnie forum nie do tego sluzy...

    Jesli pytania beda konkretne i konkretnie zadane, na pewno ktos cos podrzuci...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    zainstalowalem gaim 1.5 wszystko ok, tylko ma on jakies problemy z polaczeniem z gg, albo to ja cos zle robie, szukalem w opcjach, na google, nic nie moze znalesc, dlatego chcialem sciagnac ten 2 program do komunikowania sie na protokole gg
    Sciagnalem pod swoja wersje linuxa i plik ma postac "pidgin.repo"z tego co czytalem na oficjalnej stronie tego wlasnie produktu mam ten pliczek umiescic w folderze "To install Pidgin on Fedora Core 4, 5 or 6, save the pidgin.repo file from above >>in /etc/yum.repos.d/<<" wszystko ok, tylko nie moge zrobic tego z pozycji usera tylko roota, ale, ale, ale, ale jak mam sie zalogowac na roota? gdy chce wejsc na usera wszystko ok, wpisuje swoja nazwe i po sprawie, a gdy chce wejsc na roota (podaje taka nazwe i haslo - root, bo wydaje mi sie ze tak pewno jest domyslnie) pisze ze nie mozna sie zalogowac na panel roota czy cos takiego, tak jak pisalem wyzej mam wersje hackin9 aurox 12.0

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Kod:
    sudo bash
    powinno pomoc... jak zapyta o haslo to podaj haslo swojego usera... jesli nie dziala zobacz na forum hackin9 i tam zapytaj jak wejsc na root'a - ja dawno nic od nich nie czytalem (dawno mnie w Polsce nie bylo)...
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    narazie nie mam jak sprawdzic sposobu ktory mi napisales, ale gdzie mam wpisac ta komende w terminalu ? No i slyszalem ze aurox nie jest juz aktualizowany, moze przesiade sie odrazu na jakas inna wersje linuxa ?

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ubuntu - ma ogromne community i spore wsparcie!
    Mandriva - cuchnie mi komercha - sorry
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie

    Ok.
    A wiec przesiadam sie na ubunt'a, zaraz zassam go z netu i zgram na cd, zainstaluje jutro, tylko jeszcze jedne pytanie, jaka wersje ?

  10. #10
    Zarejestrowany
    May 2007
    Postów
    406

    Domyślnie

    jaka wersje ?
    najlepiej najnowszą

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. linux e-sklep
    By Sardihan in forum Biznes internetowy
    Odpowiedzi: 3
    Autor: 09-27-2008, 09:08
  2. Linux i lb
    By Flavoxx in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 08-07-2007, 17:35
  3. linux a laptop
    By taaniel in forum Linux
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 07-19-2007, 20:26
  4. Linux
    By eryk in forum Hacking
    Odpowiedzi: 8
    Autor: 03-15-2007, 21:01
  5. Linux
    By eryk in forum Linux
    Odpowiedzi: 7
    Autor: 03-08-2007, 21:02

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj