Pokaż wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Skradzione hasło na Facebook'a/podsłuchiwany komputer?

  1. #1

    Domyślnie Skradzione hasło na Facebook'a/podsłuchiwany komputer?

    Witam wszystkich.

    Ostatnimi czasy moja dobra znajoma miała pewnego rodzaju zdarzenie. Jej były włamał się na jej konto na facebook'u. Później pisał jej (jarając sie jak durny) że każde nowe hasło dostanie na poczte więc i tak nic z tym nie zrobi.
    Poprosiła mnie o pomoc co z tym zrobić (bez angażowania policji).

    Dla mnie na pierwszy rzut oka to podesłał jej jakiegoś keylogger'a, lecz zastanawia mnie pytanie w jaki sposób gdyż ona sie zarzekała że nie przyjmowała od niego żadnych plików, ani nie otwierała żadnych linków, wyjątkiem są tylko rozmowy przez gg. Jeśli to nie keylogger to w jaki sposób wykradł jej hasła? Zastanawiam się czy nie zastosował phishingu, ale biorą pod uwage jego umiejętności i poziom IQ to wątpie żeby umiał coś takiego wykminić. Dodam jeszcze, że nie należą do jakiejś wspólnej sieci osiedlowej. Ona ma internet radiowy, a on nie wiem. Prawdopodobnie ona może mieć stałe IP, ale czy to ma coś do rzeczy?

    Może ktoś doświadczony podpowiedzieć co mógł ten koleś wykombinować i w jaki sposób, oraz jak się przed nim zabezpieczyć na przyszłość.

    PS. Koleżanka mówiła że miała cały czas AVG Free edition włączoną, a po zorientowaniu się ze ma jej hasła zaleciłem jej skan systemu (i nic nie wykazało) oraz pare testów na keyloggera w systemie ale to tez nic nie dało. W sumie sam tam nie zaglądałem więc ona mogła coś przeoczyć.

    Z góry dziękuje za pomoc i przeczytanie tak długiego posta, bo chyba sie troszke rozpisałem.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Dlaczego uważasz, że ma niskie IQ ?

    Hasło można było uzyskać bardzo dawno temu - przecież założę się, że ona go nie zmieniała od istnienia konta na fejsie xD

    Metod uzyskania jej hasła jest naprawdę bardzo wiele. Jak widać jego niskie IQ nie przeszkadza w łatwym przechytrzeniu jej i zadania zagwozdki Tobie : )

  3. #3

    Domyślnie

    Nie pomagasz mi
    To ma niskie IQ to akurat wiem, bo go znam osobiście ;p Co tego hasła to wyciągasz zbyt daleko idące wnioski. Otóż on po zmianie przez nią hasła dalej to hasło uzyskał.
    A że jest wiele metod uzyskania hasła to ja wiem, dlatego pytam co w przedstawionej sytuacji jest najbardziej prawdopodobne.

  4. #4

    Domyślnie

    Popełniasz podstawowy błąd - lekceważysz przeciwnika.

    Jeśli ona zmieniła hasło to najbardziej prawdopodobne dla mnie jest to, że ma keyloggera. Najnowszy OS ze wszystkimi aktualnymi poprawkami i problem się wyjaśni czy to wystarczy czy będziemy szukać dalej.

  5. #5

    Domyślnie

    Hmmm, może byli podpięci do tej samej sieci? Jakiś HotSpot? Wtedy bardzo łatwo otrzymać hasło i do FB i do poczty, pomimo ssl. Jak miała to samo hasło do mejla i fb, to mógł ustawić na jej skrzynkę przekierowywanie n swój adres tej wiadomości.

    A co do niskiego IQ, jest miliard pytań w sieci "jak włamać się na fb", na których nie ma odpowiedzi, lub są jakieś głupie pomysły. Trzeba trochę inteligencji mieć, żeby wiedzieć gdzie szukać, odfiltrować "spam" i osiągnąć cel.
    Pozdrawiam
    Soft

  6. #6

    Domyślnie

    Pewnie w jej ustawieniach konta zmienił mail na swój i tyle.

  7. #7

    Domyślnie

    Witaj, hmm trudno stwierdzić jak mogło do tego dojść.

    Może wykradł poprzez zwykły zawirusowany plik, może odgadł hasło, gdyż było za proste, może wykradł bazę danych, w której znajdowało się jej hasło na email, a posiadając email to już z górki, itd.

    Czyli przypuszczeń jest jak najbardziej ogrom. Pierwsze co, to zmiana emaila/usunięcie kont do których ma dostęp, by zabezpieczyć się przed kolejnymi wpadkami. No i oczywiście "odwirusowanie" komputera. Wiadomo, że oczyszczenie szkód po wpadce będzie trwać, ale lepiej się teraz zabezpieczyć.

    Pamiętaj o zmianie haseł/nazwy użytkownika na wszystkich ważnych stronach, może wydarzyć się tak, że loginy mogą wyciec do sieci, a to będzie jeszcze gorsze.

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj