Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki 1 do 10 z 12

Temat: Mifare-wszystko co trzeba wiedziec

  1. #1

    Domyślnie Mifare-wszystko co trzeba wiedziec

    Witam was drodzy forumowicze !
    Ostatnio zaczelem sie interesowac tematyka kart mifare, na forum jest pare informacji, lecz zadne nie sa wystarczajaco jasne, lub pelne, ewentualnie cos nie wychodzi. Stad ten temat i pytania odnosnie mifare. Wiem ze sugerujac sie ta strona RFID Cooking with Mifare Classic - BackTrack Linux da rade zrobic dumpa karty, lecz nie jest napisane jak ja potem wrzucic na inna karte. Z drugiej strony zainteresowala mnie ta oto strona RFIDIOt.org - RFID IO tools jest multum informacji, lecz im wiecej czytam na tej stronie, moja wiedza jest coraz miejsza. Z tego co wywnioskowalem to trzeba napisac program w Pythonie lecz co dalej Czy RFIDIOt jest zbiorem programow gotowych do uzycia Moglby ktos cos wiecej napisac na ten temat Jakies linki wskazowki? Zapraszam do dyskusji ! Pozdrawiam !

  2. #2
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    cooking with mifare ma informacje o tym jak zapisac dump na karte, wystarczy czytac ze zrozumieniem

    Co do strony RFIDIOt.org to biblioteka jest do pisania aplikacji w pythonie bo to ulubiony jezyk Adama. Jesli ktos chce sie zajmowac NFC i podobnymi to musi zrozumiec jak co dziala a nie same narzedzia i to najchetniej na skroty.

    Niestety, taka prawda bo jak tylko cos z opisu na necie nie zadziala to ludzie nie maja pojecia co dalej bo nie znaja podstaw ani tego jak to powinno dzialac ani nawet platformy na ktorej probuja urzyc narzedzi opisanych w artykule :-(

    Nie chce nikogo zniecheca do eksperymentowania, wrecz przeciwnie, ale prosze nie oczekujcie ze to bedzie 'pstryk i swiatlo' bo tak nie jest.
    Ostatnio edytowane przez TQM : 04-09-2013 - 19:09
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  3. #3

    Domyślnie

    Jasne ze nikogo nie chcemy zniechecic, wrecz przeciwnie. Wbrew pozorom na internecie jest zasadniczo malo informacji w jakich platformach sie poruszac, czy z jakich narzedzi korzystac, ciezko to ugrysc dlatego chcialem stworzyc tutaj temat w ktorym beda podstawowe informacje dotyczace platformy, narzedzi czy metod.
    Co to RFIDIOt mam rozumiec ze jest to gotowa biblioteka do tworzenia aplikacji?
    Podsumowujac, jesli poki co najdokladniejszym "poradnikiem" w sprawie klonowania karty mifare jest cooking with mifare?
    Prosilbym o wklejanie linkow,informacji dotyczacych tego problemu.
    Pozdrawiam

  4. #4
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dla wyjasnienia o RFIDIOt.org - Adam (aka Major Malfunction) to pasjonat rzeczy niewidzialnych (bezprzewodowych). Facet ma ogromna wiedze na temat tego jak sygnaly sa kodowane do przeslania droga radiowa, czesto rozbiera calosc na warstwie tak niskiej ze komputer to abstrakcja... dla niego odbiornik radiowy i oscyloskop to podstawa pracy, komputer jedynie przyspiesza jego prace.
    W ramach hobby skanuje sygnaly satelitow (obotowy talez sterowany z komputera) i pomija satelity telewizyjne, szuka tych ktore nie sa udokumentowane itd. Ostatnio zaprogramowal zegarek z nadajnikiem radiowym do tego aby wlaczac/wylaczac alarm w swoim samochodzie, bo przechwycil sygnal, nagral, zobaczyl co trzeba wyslac... i zaprogramowal zegarek ktory potrafi nadawac na tej samej czestotliwosci - nie pytajcie o detale, to trzeba zobaczyc

    ... a takie rzeczy jak klonowanie kart celowo nie jest opisane dokladnie krok po kroku.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  5. #5

    Domyślnie

    Krok po kroku nie, ale i tak praktycznie wszystko jest do znalezienia i do złożenia w całość.

  6. #6
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Dokladnie :-)
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  7. #7

    Domyślnie

    Nie mowmy o Adamie, bo dla mnie to on jest geniuszem, ja osobiscie nie zrobil byl ulamka tego co on potrafi, ale nie oszukujmy sie, Adam wybitnie zna sie na tym co robi i ma ogromna wiedze na ten temat, natomiast ja przecietny zjadacz chleba niestety nie mam tak rozleglej wiedzy na ten temat i gdy zaczelem czytac o tym wszystkim, to glowa mala... libnfc, pcsc lite, pycrypto itd... na poczatku czarna magia , np nie moge znalesc informacji o pcsc czy mam to zaintalowac przez wiersz polecen, przez pythona , czy przez C++.No nic bede probowal sie tym pobawic ! W sobote postaram sie napisac co udalo mi sie do tego czasu osiagnac i zrobie krociutki raport Pozdrawiam forumowicze !

  8. #8
    Zarejestrowany
    Jun 2006
    Skąd
    rand(.eu)
    Postów
    8,748

    Domyślnie

    Ja bym powiedzial zacznij od zrozumienia podstaw - masz okazje chcac odpalic NFC.
    ctrl-alt-del.cc - soft reset site for IT admins and other staff :-)

  9. #9

    Domyślnie skrypt mifare-mad.pl ztm

    Czy ktoś wie jak odaplić ten skrypt z githuba? Spatchowałem go diffem , ale nie wiem jaką komendą go uruchomić. Próbowałem ./mifare-mad.pl oraz perl mifare-mad.pl i nic nie idzie. Z góry dziękuje za info.

  10. #10

    Domyślnie

    Człowiek jestem szczery więc powiem wam bez ściemy,że jedyne potrzebne rzeczy to:
    1. Kali Linux-->tam sa aplikacje
    2. Czytnik NFC (ACR)
    3. Telefon z NFC
    4. Mifare Classic Tool z google play
    Bardziej nikt ci tutaj nie pomoże bo jest to poprostu nielegalne, trzeba użyć swojej makówki.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Tagi

Zasady Postowania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Subskrybuj